| Anonim33123 a întrebat:

Heii,e cineva pe aici la "stiinte ale naturii"? materia e grea? o sa ma descurc daca imi place bio si chimia? ce credeti?

2 răspunsuri:
| floryynnel a răspuns:

Personal, pe real, cea mai buna optiune mi se pare mate-info(sunt la stiinte ale naturii).
In a 9, chimia se leaga cu ce ai facut in generala, iar din a 10 faci chimie organica( ii mai nasoala, daca nu o prinzi de la inceput vei fi pierdut).
In cazul chimiei, daca te incurci in matematica(nu iti trebuie acolo aria patratului) vei fi varza. Si vezi ca in a 9, primul semestru vei avea probleme la biologie(la fel, daca nu stii mate o sa fie mai greu, dar e posibil)

| marinaa9 a răspuns:

Si eu m-as duce la acest profil, ador chimie si biologia, insa cu fizica si matematica sunt la pamant, am auzit de la cei care au intrat anul acesta la liceu ca e foarte greu la fizica si la mate daca nu esti pasionat de cele 2 obiecte,unii fac chiar si pregatire la fizica, am auzit ca se dau multe teme, insa daca chiaar iti plac respectivele obiecte s-ar putea sa faci temele din placere, depinde de fiecare, dupa parerea mea e acceptabil la acest profil