| Mysteriousdream a întrebat:

Heii guys, vreau sa pun si eu o intrebare(prima de cand am cont aici.am vazut ca pe ceilalti iau ajutat raspunsurile voastre..deci sper sa nu ma dezamagiti nici pe mine) soo here i go...imi place un baiat..care ma place si el.dar nu putem fi impreuna din diferite motive:1. partinti mei nu ma lasa sa am un prieten si el nu isi poate tine gura prea mult, 2. a mai fost cu doua verisoare de ale mele( da..suntem o familie irezistibilalaughing) 3. fratele lui ma place dar nu ne.am vazut de vara trecuta, 4. el sta in alt oras..si ne intalnim numai in vacante bunici...cam atat stiu ca el ma place mult..sau cel putin o facea de craciun.acum la.m vazut doar cateva zile in care am amvut cateva momente cand la.am auzit vorbind cu cineva despre mine..si era de bine..deci sa ii spun ce simtppentru el sau nu? multumesc anticipat de sfat. xoxo

Răspuns Câştigător
| SakoChan a răspuns:

Posibile solutii la motivele pentru care nu poti fi cu el:

1. ai putea discuta cu parintii tai, sa le spui ce baiat de treaba este el si cat de mult tii la el, eventual sa le spui niste intamplari in care ti-a fost de ajutor sau a facut ceva anume pentru tine pentru a le castiga increderea in el.
2. asta poate fi un avantaj. de la verisoarele tale poti afla mai multe despre el, cum se comporta intr-o relatie, motivele pentru care s-au despartit etc. Insa asta iti poate da si de gandit...a fost cu doua verisoare de-ale tale, probabil a mai fost si cu alte fete, nu cumva le cam schimba ca pe sosete?
3. fratele lui ar putea fi un mic inconvenient, dar poti sa vorbesti cu el si sa ii explici ca nu simti acelasi lucru pentru el si probabil, daca intr-adevar tine la tine, va intelege si va merge mai departe. si, sa speram ca ar trece si peste faptul ca tu sa fii cu cel de care iti place (care ii e frate)
4. relatiile la distanta au, ce-i drept, mai putine sanse de reusita, dar nu e o idee rea sa incercati si sa vedeti cum merge.

Important este sa iei o hotarare daca el chiar merita atentia ta, iar cand te hotarasti este bine sa fii deschis cu el in legatura cu ceea ce simti.

Sper ca te-am ajutat! happy

3 răspunsuri:
| cristy3991 a răspuns:

Te-as sfatui sa ii spui ce simti. Si eu am fost in situatia ta si nu am spus si acum regret enorm acest lucru.

| SakoChan a răspuns:

Mersi de funda happy

| LargeKidda a răspuns:

Nu te lasa mai PREJOS! Lasa`l pe el sa faca primul pas puppy dog eyes! big grin love struck