| 123Andreea a întrebat:

Heii!

In primul rand scuze de categorie.
In al 2-lea:

Nu am nici un prieten/ă adevarat/ă!
Am avut o prietena adevarata(Asa credeam eu).
Ne cunoastem inca de la 8 ani (Ambele avem acum 13).
Eram cele mai bune prietene,faceam totul impreuna,ne spuneam secrete,etc.
Dupa un timp a devenit rece fata de mine.
De exemplu cand eram cu alte fete eu pur si simplu nu existam pentru ea ( Doar in cazut in care nu avea ce face -.-" ).
Ma cauta doar atunci cand are nevoie de mine.
De la un timp nici eu nu am mai bagat-o in seama, sa vad daca se simte.
Si tot ea s-a suparat, s-a suparat atunci cand am inceput sa vorbesc c-o prietena de-a ei si ieseam noi 2.

Nu stiu ce sa fac, vreau si eu sa am pe cineva care sa ma sprijine, sa imi petrec timpul cu el/ea.

Va rog mult de tot ajutati-maaa!
Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| qazwsxedc131 a răspuns:

Problema nu este la tine ...se vede dupa spuse ca tu esti o persoana amabila si foarte draguta. Problema este de la ea ca a uitat de unde a plecat si de aceea si-a luat lumea in cap.
Tot ce poti face este sa ii spui ce crezi despre ea si daca zice ca nu e adevarat ceea ce crezi tu trebuie sa-i zici sa se gandeasca la spusele tale si la ani petecuti in preuna ca "surori" ca de nu se va alege praf de prietenia puternica construita de voi doua impreuna.
De asemenea trebuie sa-i zici sa se gandeasca si la realizarile voastre impreuna. BAFTA! si
Funda te rog!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Toate cele bune.

| Maryo1o1 a răspuns:

Uite mi s-a intamplat ca prietenul pe care il cunoscde cand m-am nascut sa ma tradeze.Am fost in situatii mai grele dar daca vrei da add la id asta maryo.maryo1995 putem vorbi si te pot ajuta sa treci peste.

| Aaanoniiiima a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie, dupa 5 ani de "prietenie" sa aflu ca ma barfea cu orice ocazie laughing asta e. sa gasesti un prieten adevarat nu e usor. Si eu cunosc destule persoane care vorbesc cu mine doar atunci cand au nevoie de ceva laughing parerea mea e sa ii spui acestei "prietene" ce te deranjeaza. Bafta! :*

| EllaMelly a răspuns:

Eu cred ca ar trebuie sa nu mai vorbesti deloc cu ea,asdica sa o lasi in pace,pentru ca o prietenie nu se bazeaza numai sa vorbiti ci ceea ce vorbiti sa ramana doar intre voi iar atunci cand o cauti si ii ceri o favoare sa te ajute,nu numai tu s-o ajuti pe ea si ea atunci cand te suna sa iti spuna ca nu poate,sau ca are treaba,motive de genul,cel mai bine e sa iti alegi alti prieteni,mai intai sa ii testezi si sa vezi cum gandesc,sa vezi daca sunt cu doua fete pentru ca asa sunt oamenii in general vor sa traga pe tine cat esti bun,iar dupa ce nu mai esti bun te arunca precum o carpa, dar tu trebuie sa fi mai desteapta ca ei si sa nu-i lasi sa-si bata joc de tine, iar atunci cand ai o prietena sa incerci sa faca si cum spui tu nu numai cum vrea ea si s-o pui la punct atunci cand este cazu.Iar prietena daca se mai supara sau o alta prietena de-a ta fata in fata ei indiferenta si sa incerci sa vorbesti cu altineva si pe ea sa n-o mai bagi in seama, sa razi, sa glumesti pentri ca atunci sigur se va oftica ca esti tu in centrul atentiei si va veni ea la tine singura.

| ManuBMX a răspuns:

Problema nu este la tine.şi mie mi s-a întamplat, dar totuşi cele mai bune prietene se împacă mereu. Chiar nu şti ce a păţit? ..hm..să nu încerci să o faci geloasă, vei înrăutăţi situaţia. Dacă chiar vrei să vă împăcaţi vorbeşte cu ea şi spune-i că aveţi nevoie una de alta. Sper să meargă, ştiu că nu e uşor să treci peste probleme fără ca cineva să te înţeleagă. sper să fiţi iarăşi prietene : )