| GeaniiGeanina a întrebat:

Heii!
m.am gandit sa apelez la ajutorul vostru. trec intr-a 9-a si ma ingrozeste gandul ca nu stiu nimic la religie. habar n-am de niciun an de domnie, ce a fost in 1948, cate batalii a castigat stefan cel mare, unde a domnist mircea cel batran, cati ani a domnit Vlad tepes. nu stiu nimic! as vrea sa ma ajutati voi sa imi povestiti istoria sau sa-mi dati un site care sa cuprinda toate evenimentele cronologic: tratate, razboaie, orice! nu stiu cand i cum s-au intamplat toate: baiazid, mahomed, ioan albert! doar nume, doar nume! poate o sa ma intrebati de ce nu stiu. pai nu stiu pentru ca am facut cu o profa care nu facea ora la clasa. ne dadea de copiat. nu stiu! va implor! de ce s-a luptat cu turcii? cine l-a ajutat? va multumesc din sufleeet!

Răspuns Câştigător
| Meow15 a răspuns:

Nu prea mă descurc la istorie. Dacă vrei mergi la librărie şi caută memorator de istorie. E o cărticică mică şi conţine toate lecţiile de istorie. Costă între 4 şi 8 lei, nu mai ştiu exact. E foarte folositoare happy.

3 răspunsuri:
| Meow15 a răspuns:

Veiţi face recapitulare la început.

| GeaniiGeanina explică (pentru Meow15):

Da... Dar sigur ne va intreba cate ceva si pe noi... te rog ajuta-ma!

| Meow15 a răspuns (pentru GeaniiGeanina):

Nu prea mă descurc la istorie. Dacă vrei mergi la librărie şi caută memorator de istorie. E o cărticică mică şi conţine toate lecţiile de istorie. Costă între 4 şi 8 lei, nu mai ştiu exact. E foarte folositoare happy.

| Snowfall a răspuns:

Calmeaza-te, nu o sa te intrebe nimeni imediat cum incepe scoala cine s-a batut cu cine si ce a facut Stefan Cel Mare. In clasa a 9a va ia de la inceput cu istoria antica, care s-a facut si in clasa 5a si cam toata meteria de liceu e aceeasi din gimnaziu numai ca este mai in amanunt. Nimeni nu are pretentia sa mai tii minte ce ai facut acum 3 ani, o sa vi le explice din nou.