| bubulina06 a întrebat:

Heii.Maine merg la un botez si la o cununie (doua persoane fac si botezul si cununia civila ). Chestia este ca eu merg singura, fara parinti.Voi da un cadou de cununie, voi baga niste bani fetitei la scalda dupa botez si voi da si un buchet de flori.Va trebui sa mai dau baani si celor proaspeti casatoriti? Cum se mai zice "dar"

Mentionez ca petrecerea va fi acasa la ei si sunt doar o copila de 14 ani.

3 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

NU trebuie sa dai bani si pentru cei care se casatoresc, dar nu ar strica sa aduci un buchet de flori si un cadou de "casa" pentru tinerii casatoriti.

| bubulina06 explică (pentru andru10best):

Pai da.Voi da un buchet de flori si un cadou.

| andru10best a răspuns (pentru bubulina06):

Asa sa faci pentru ca este cel mai bine.