| IchHabeKeineName a întrebat:

Heii, ofer funda, niste subiecte de teze la matematica, clasa a 7, semestrul 2? Sau ce v-a dat la teza? Multumesc si scuze de categorie! Funda si vot pozitiv.

Răspuns Câştigător
| Pufuleteeeee a răspuns:

Pai,de exemplu mie mi-a dat ceva de genu ca sa scriu opusul numarului apoi ceva ecuatii si exercitii de aflat X-ul dintr-o ecuatie! apoi la partea de geometrie mi-a dat 2probleme una cu un dreptunghi si sa calculez perimetrul si aria si un cu un trapez unde trebuia sa aflu laturile si aria si perimetrul! sper ca te-a ajutat! mai jos iti las un site cu subiecte :http://www.didactic.ro/......al-iilea-8 apropo stai linistita poti sa descarci orice de aici fara virusi:)! sper ca te-a ajutat, fundita?

2 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Uita-te pe www.edu.ro
Si vei gasi acolo.

| Mb2001 a răspuns:

Proful meu de mate face singur subiectele si ni le da din carte, deci eu zic sa repeti ce ai facut in clasa. Poate proful/profa ta nu e la fel dar nu are cum sa va dea ceva ce nu ati facut in clasa. Repeta exercitiile din caiet si toceste din carte. Eu asa am facut si mi-a dat 10 :-)