| FamousGirl4 a întrebat:

Povestea mea e mai lunga, despre 2 fete, asa zise prietenele mele. Cu prima, sunt prietena de 5-6 ani de zile. Sincer, tin foarte mult la ea, dar... Sa va spun: mai aveam o prietena, cea de-a 2, care este foarte populara, mai mare cu un an, foarte frumoasa si nimeni nu are curaj sa se ia de ea. M-am certat cu a 2-a foarte rau, incat a vrut sa ma si bata. Iar, eu cu prima, m-am certat acum o saptamana, deoarece e nesimtita si face mereu pe desteapta cand de fapt. Ele doua, se barfeau mereu, dar de o saptamana, se inteleg foarte bine, vorbesc la telefon toata ziua, alea alea. Mi-au aflat parola de la fb, de la mess, mi-au facut publice conversatiile cand cica "le barfeam" dar ma rog. M-au pus fata in fata cu baiatul de care imi placea, m-au batut, m-au facut de ras. Nu stiu de ce merit eu asta, pentru ca mereu le-am loat apararea, mereu le-am ajutat indiferent de ce era. Ma simt singura, mai am 2 prietene in care stiu ca am incredere, dar parca nu sunt ca prima, nu pot sa vorbesc cu ele despre baieti.
Va rog, un sfat, nu mai suport situatia si mereu plang. Ce pot sa mai facc?

Răspuns Câştigător
| Smilelifeisbeautifull a răspuns:

Acele fete nu se pot numi prietene. te bat iti intra pe retelele de socializare si multe altele? sorry, da alea au profitat mereu de tine. sa le fie rusine. nu dramatiza celelalte 2 fete chiar daca nu t simti chiar asa de atasata de ele ( sa zicem ) este foarte probalil sa iti fie cu mult mai bune decat cele doua profitoare. te sfatuiesc sa te indepartezi total de ele si sa le ignori... indiferenta e cea mai buna... funda?kiss

1 răspuns:
| Azµre a răspuns:

Să resetezi totul, ignoră-le, fă-ți alte prietene.