| anonim_4396 a întrebat:

Heii ..sunt din Calarasi si am trecut clasa a -9a...ieri am aflat ca am intrat in liceul Mihai Eminescu la profil stiinte (si am aflat ca este greu).cee ce eu nu imi doream, eu voiam sa intri in Economic la profil turism sau comert...m-am uitat sa vad daca mai sunt locuri in Economic dar scris ca s-au cupat. exista vreo sansa sa ma transfere acolo? media o am ca sa pot intra! ..si daca da, ce trebuie sa fac?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care a fost prima optiune pe care ai pus-o? Aici unde ai intrat sau economicul?

| AnnaMaria98 a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost Stirbei!

| anonim_4396 explică (pentru AnnaMaria98):

Ca stiu eu ce e ala "Stirbei". Mie raspune-mi la intrebare asa cum ti-am pus-o.happy

| AnnaMaria98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prima optiune a fost alt liceu, a doua Eminescu si dupa Economic!

| anonim_4396 explică (pentru AnnaMaria98):

Pai daca tu voiai mai mult al economic ca la Eminescu de ce le-ai pus in ordinea asta?

| Cristina1994c a răspuns:

Pai la inceputul anului toti cei care nu au intrat la profilul pe care l-au vrut se vor transfera. Dar eu iti sugerez sa ramai in Eminescu la Stiinte pentru ca poti pleca altfel de la liceu, chiar daca este putin mai dificil..nu ai de unde sa stii ce iti ofera viata..este un liceu bun si un profil bun..iti sugerez sa ramai acolo, daca dorinta ta este sa te transferi. poti face asta la inceputul anului scolar. Succes!