| lolyyypoly a întrebat:

Sunt in dilema. m-am indragostit de un baiat si am aflat ca oarecum suntem rude. Bunicul meu este var de gradul 1 cu tatal baiatului. Nu stiu ce sa fac. Suntem rude chiar atat de apropiate incat relatia noastra nu mai poate continua? dati-mi si mie cateva sfaturi. Multumesc:* Fundita

1 răspuns:
| yaVanilla a răspuns:

Paaai ai avea 2 posibilitati din care ai alege una.
Prima posibilitate, sa nu ii spui ca sunteti rude riscand sa continui relatia cu el si sa afle cineva ca a-ti fi rude(chiar daca intr-un fel sunteti verisori de gradul 3 sau 4 parca) si sa va critice.
A 2-a posibilitate: Sa ii spui ca sunteti verisori (in cazul in care nu stie deja asta) si sa il intrebi pe el ce crede despre viitorul relatiei sau daca el vrea sa mai continue.