| anonim_4396 a întrebat:

Heii!:* Suntem adolescenti... dc sa fim dusmanosi si sa ne facem rau, dc atata invidie?
Sa va spun povesteahappy am in clasa o gasca de fete /cu o situatie materiala extrem de precara\ care sunt invidioase din cate vad eu pe mine si pe prietena meastraight face nu le'am zis niciodata nimic si am incercat sa le evitam big grin acum treaba e ca suntem premiante, avem bani si mai mult...mai avem si bun simtlaughing) nu ca m'as lauda dar incerc sa va explic totul.Treaba e ca s'au luat mult de mine, tot timpul, din nenumarate motive, dar de la un timp au inceput sa rada de faptul ca am o problema cu coloanasad chiar daca ele fac asta nu le'as dori sa pateasca ce patesc.happy Pana acum nu le'am bagat in seama dar de la un timp pun porecle si ma batjocoresc, nu vreau decat sa scap de ele. app, problema mea nu e foarte grava, spatele e putin stramb dar nu e scolioza sau ceva de genul, cu putin efort as putea remedia problemaoh go on. intrebarea e ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| FloRRe a răspuns:

Heiii :*.
Mai...nu iti mai umple capul cu atatea probleme! Nu e bine. Rad de tine pentru ca sunt niste proaste! Pt asa ceva chiar nu e de ras, adica coloana ta.Stii,nu toti suntem perfecti! Incearca sa le ignori, incearca sa ai si tu supeul sa le intorci vorba.Ele sunt doar niste Fitzoase d-alea Pitzi! Nu trebuie sa le bagi in seama oh go on.Si cu banii,incearca sa nu te mai lauzi, incearca sa ti doar pentru tine pentru ca altfel toti o sa apeleze la tine doar cand ai tu bani iar apoi te lasa balta!
Nu au avut probabil niciodata o prietena ca tine! >big grinbig grin

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa faci plangere la politie cu motivul criticarii adresate tie injuraturi si vorbe obscene parintii se aleg cu o amenda usturatoare vorbesc serios. Treaba cu bataia nu e buna deoarece situatia se poate agrava mai mult.

| SunShineyKidu a răspuns:

Offf... prin toate scolile sunt astfel de probleme din pacate. Vorebeste cu parintii tai sau cu doamna/domnul diriginte. SAU PURI SI SIMPLU NU LE DA ATENTIE! este cea mai buna metoda. dac a ele vor vedea ca nu te intereseaza ce zic despre tine, atunci se vor potoli. Si chestia cu banii... incearca si nu te lauda si tu cu ce ai sau chestii de genu'. Sincer. cred ca toti facem la fel, dar este de evitat. Vacanta placuta! :* Sper ca ti-am fost de folos.

| CristinasiVlad a răspuns:

In primul rand iti sa te faci bine!
si zici ca ele rad de tine?
eu zic sa nu le bagi in seama!
ele acum se rad de tine dar "roata"cum se zice...roata vine inapoi adica dne feri li se intampla si lor!
ignoralehappy
sper ca te-am ajutat )
te pup papa si multa sanatate
apropo imi dai te rog o funda? ca nu am nici una?
plss te pup