| Ella21052003 a întrebat:

Heii TPU! Aceasta nu e tocmai o intrebare. vreau doar sa stiu ce pareri aveti si voi in legatura cu mica mea problema ( in comparatie cu ale altora ). Deci, prietena mea cea mai buna ( nu dau nume), daca o pot numi asa imi baga mereu scuze pe gat. De exemplu, voiam sa mergem duminica la patinoar, a zis ca nu are program si a vedem...Azi mi-a zis ca i-a bagat profa ei de la atletism antrenament( pe bune? duminica? Nici macar nu imi inchipui ca are antrenament duminica, cand nici macar pe fratele meu, care are 21 de ani si joaca la o echipa mare e handbal nu il cheama duminia si in plus antrenamentul nici macar nu dureaza mai mult de 2 ore, asa ca ar fi avut timp sa mergem). A zis ca nu poate.ok! Dar deja m-am saturat de scuzele ei penibile …are programare la doctor de 1 dec. si de genul asta, fix in zilele libere … Ba are grija de sora ei in timpul week end ului si de astea. Poate ii dati dreptate dar ma enerveaza ca in momentul in care nu isi face temele ma roaga pe mine sa ii dau sau copie fara rusine in timpul testelor de la mine ( imi zic colegii). Mai face si fite si incepe sa tipe cand o contrazici sau nu ii faci pe plac...
Stiu, poate ma intrebati de ce mai sunt prietena cu o astfel de persoana ( ma intraba toti colegii, nimeni nu o suporta ), dar nu a fost mereu asa, adica mereu a avut toane, dar nu si fitele astea de buftea( scuzati expresia )!
Nu vreau sa ma cert cu ea ...suntem clasa a 8 a si nu avem planuri de viitor asemanatoare! Voi ce ziceti? si in plus mereu iese dupa antrenament cu colegele ei de la atletism. ( suntem prietene din clasa a 2a)
Fundaa

Răspuns Câştigător
| viperra a răspuns:

Salut.Sunt prietena cu o fata din clasa a 1-a si in a 8-a s-a distrus tot(acum sunt a 9-a).Si?
Mi-am dat seama ca degeaba au fost 8 ani la mijloc daca nu ne intelegeam super.Asta e, prietenii vin si pleaca.Ce poti face tu este sa o lasi mai moale cu ea.Nu ii scrie, nu o suna, nu o cauta si nu vorbi cu ea. Daca o sa iti duca lipsa atat de mult, te va cauta(nu te va cauta pentru a-ti cere iar temele sau altceva). Daca isi da seama ca a gresit, te va cauta si isi va cere scuze.Acum e decizia ta daca o mai lasi pe creatura aia sa intre din nou in viata ta, fiindca imi pare o povara dupe ce mi-ai zis.Succes!

3 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Nu cred ca sunteti prietene, sunteti colege. Tu esti prietena, dar nu si ea, din ce am citit te foloseste si atat. Daca terminati a 8-a mai aveti putin timp. Nu mai insista sa iesiti, clar ca nu vrea, concentreaza-te pe invatat. Bafta la examene!

| JustAskingBruh a răspuns:

Te considera prostu perfect, realizeaza ca ea nu face nimic pentru tine ci doar tu pentru ea

| Ella21052003 explică:

Mulțumesc! Mentionez ca nu a fost mereu asa! Din clasa a 8 a de cand face atletism, a inceput cu fitele!