| BambiSd a întrebat:

Heii TPU. Am 2 prietene foarte foarte bune. Ne intelegem ne minune. Si fiecare zi ne-o petrecem impreuna.
Una din prietenele mele, Alexa, s-a culcat cu iubitul celeilalte prietene, Raluca. Alexa a venit la mine sa spuna cam dupa 1 saptamana, i-am spus ca nu a procedat deloc bine pentru ca Raluca tine enorm de mult la iubitul ei.
Alexa m-a pus sa promit ca nu ii voi spune nimic Ralucai sau altcuiva, dar Raluca imi este si ea prietena foarte buna si simt ca trebuie sa ii spun. Pentru ca poate relatia ei cu iubitul va avansa (ei nu s-au culcat inca), iar Raluca va afla odata si odata poate chiar de la iubitul ei si va fi foarte ranita.
Ce pot sa fac? Sa ii spun ( spre binele ei ), sau sa las sa fie un secret in continuare iar Alexa sa se culce din nou cu iubitul Ralucai? Helpp, Funda sad

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna!
Gnadeste-te ca daca Raluca afla ca Alexa s-a culcat cu prietenul ei si ca tu stiai, o sa o pierzi ca prietena, asta e clar si chiar daca o sa mai ramaneti prietene, ceea ce nu prea cred, nu o sa mai aiba incredere in tine niciodata!
Cat despre Alexa, daca era o prietena adevarata, nu facea asa ceva, poate pe viitor o sa faca asa si cu prietenul tau!
Daca iti este prietena Raluca, ai face bine sa ii spui si daca ti cat de cat la ea o s-o salvezi de un fraier care poate pe langa Alexa s-a culcat cu mai multe in timp ce era cu ea!
Punete in situatia Ralucai si vezi daca tie ti-ar placea ca prietenul tau sa faca asa ceva pe la spatele tau si prietena ta cea mai buna sa stie asta, dar sa nu iti spuna, nu cred ca ti-ar pica binewinking
Poate s-au si inteles ele doua sa te puna la incercare sa vada Raluca cat ii esti de prietena si daca ii spui, asa ca esti intr-o mare incurcatura!
Incearca sa iti faci un id de care sa stii numai tu, sa intrii pe Raluca si sa ii spui! pentru ca nu merita sa isi bata joc de ea, nici prietenul ei si nici fufa de Alexa aia!
Bafta!

5 răspunsuri:
| hunterpainting a răspuns:

Si daca afla acum de la tine va fi ranita, plus ca se supara si Alexa pe tine

| Vali96 a răspuns:

Spunandui Ralucai despre asta o vei pierde pe Alexa. Spune-i lui Alexa sa nu mai faca asta si ca nu ai spus-o Ralucai pentru. ca sunteti prietene bune si nu vreti sa va certati. Spune-i ca daca tu vei mai afla ca a avut vreo legatura cu prietenul Ralucai o vei "para" pentru. ca nu vrei sa cazi la mijloc si sa le pierzi. Mai baga si uh de la tine. Funda?

| corolav a răspuns:

Asta e ceva ca în filmele cu tîmpiți.
Păi, dacă sînteți prietene „foarte, foarte bune" cum a putut una să se culce cu prietenul celeilalte?
Iar tu, pe post de confidentă a uneia, ajungi să tragi ponoasele păcatelor altora.
Știi cum se spune: Cînd doi se ceartă al treilea plătește oalele sparte( al treilea ia bătaie, de la amîndoi)
Halal prietene!

| XcritiX a răspuns:

Incearca sa scrii o scrisoare anonima si sa ii pui acea scrisoare in care sa scrie ca alexa s-a culcat cu iubitul ei etc. sa o pui la usa ei sau undeva unde esti sigur ca ea o va gasi...foarte complicata situatia si mie mi s-a intamplat asa...

| Sw33tG1rl4ever a răspuns:

Eu zic sa ii spui Ralucai ce a facut Alexa, e normal sa stie si ea. Nu conteaza daca o pierzi pe Alexa de prietena, pentru ca din ce am citit eu nu este o prietena buna. Poate in viitor se va culca si cu prietenul tau. Eu zic ca tu si Raluca sa intrerupeti orice legatura cu Alexa, nu vreti sa mai patiti si altceva. Succes!