| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Am o intrebare. Fratele prietenei mele face unele gesturi care m-au pus pe ganduri.

1. Se ofera sa ma duca seara acasa.

2. Vrea sa stea cu mine

3. Ne priveste de la geam daca ne jucam sau facem ceva.

Intrebarea este daca ma place.

Răspuns Câştigător
| ASHESofVampire a răspuns:

Oooo, dar ce baiat romantic avem noi aici. Se ofera sa te duca acasa seara si vrea sa stea cu tine? Da, scumpo, te cam place. smug Si e cam romantic tipu', nu prea mai gasesti multi ca ei, sa se ofere sa te duca acasa si sa stea cu tine smug

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Întrebarea este: ce vrea de la tine?
Asta trebuie să-l întrebi în față, scurt și răspicat.
Dacă te place, îți va spune.
Pa, pa.

| Lyndsey a răspuns:

Buna! Din ceea ce spui tu, clar te place!
Daca si tu simti ca-l placi, trebuie sa vorbesti mai intai cu prietena ta, pentru ca asa e frumos. Ai grija sa-i spui intr-un mod cat mai putin deranjant.
1. Daca vrea sa te duca acasa, inseamna cu adevarat ca vrea ceva. Cel putin asa stiu eu.
2. Daca ti-a spus ca vrea sa stea cu tine, e ceva! Stai cu el, afla mai multe despre el.
3. Daca se uita la voi pe geam, inseamna ca vrea sa vada cum se distreaza fetele, poate e curios ( insa nu trebuie sa-l vedeti, adica el trebuie sa se "camufleeze", sa se ascunda dupa perdea ). Daca insa sta in geam "ca statuia" si accepta sa fie vazut, asta e altceva: vrea ca tu sa observi ca el e interesat de persoana ta... ca de-a suriorii sale, ce sa zic, o cunoaste bine.
P.S.: Ce varste aveti toti trei )? tongue

| HopeYup a răspuns (pentru Lyndsey):

Prietena 12, eu 13, el 14.

| Povesticu1D a răspuns:

Cu siguranta, astea sunt cele mai evidente lucruri la faptul ca te place si ca vrea sa fie cu tine! Sper ca te-am ajutat! :3