| andreeamaria1999 a întrebat:

Heii TPU..Am o mare belea. unui coleg ii place de mine amandoi suntem in clasa a 8 a.mie mi-a placut de el in clasa a 4 a si el m-a intrebat astazi daca vreau sa fiu cu el iar eu ia-m zis ca ma mai gandesc.el este genul de baiat smecher adica popular iar eu sunt tipa timida..si acum nu stiu ce sa fac sa zic da? Raspuns urgent.Dau fundita :*

4 răspunsuri:
| MariaaFairytale a răspuns:

Eu iti propun sa faci cea ce simti. Daca crezi ca iti mai place de el..accepta,va fi o experienta frumoasa. Nu ai nimic de pierdut. Si chiar daca esti timida sa fii deschisa cu el, altfel nu va iesi prea bine, e bine sa fii asa cum esti dar uneori trebuie sa fii si tupeistawinking.

| andreeamaria1999 explică (pentru MariaaFairytale):

Dar daca el o sa isi bata joc de mine daca a fost doar un pariu sa zicem?

| MariaaFairytale a răspuns (pentru andreeamaria1999):

De atatia ani ar trebui sa il cunosti, si sa stii daca ar face asa ceva..si ar rani pe cineva in acest fel. Sentimentele este cel mai dur lucru cu care se poate juca un om, iar el ar fi un nesimtit daca ar face un asemenea pariu. Daca ti-e iti place de el si ti-ai dori sa fii cu el spune-i ca accepti, daca afli ca asta a fost un 'joc' ii spui ca nu a fost frumos din partea lui, a fost nesimtit si ca te-ai suparat pe el. Sa inteleaga ca cea ce a facut nu e frumos si sa nu se mai repete in viitor chiar si cu alte fete. Ii vorbesti drept, direct.Sa nu fii timida happy.

| NuImiSpunNumele a răspuns:

Buna! Fii atenta faci ce simti ..nu ce iti spune altcineva.
Inima nu minte.
Iar inainte sa fii cu el, i-al de o parte si vorbeste cu el serios, incearca sa vezi ce are de gand, nu te lasa usor influentata de un simplu 'te plac' pentru ca orce persoana poate spune asta cu un alt nume pe buze.
Te pup.Si sper ca te-am ajutat! Sa ai o seara placuta!:*