| Alexandra282001 a întrebat:

Heii TPU
Am si eu o intrebare.
Am 13 ani fara 4 luni, 39 kg si 1.57
De ceva timp chestia aceea alba care curge pe chiloti curge foarte abundent... capul ma doare mereu, ma doare burta, ma doare spatele si sunt obosita.
CE AM?
Fundaa

Răspuns Câştigător
| AnaM19 a răspuns:

Ar trebui sa iti vina ciclul peste cateva luni. Cu cateva luni inainte de aparitia primei menstruatii, ai senzatia de umezeala, din cauza unei secretii albicioase a aparatului genital.
http://m.ghidul-parintilor.ro/......uatie.html

| Alexandra282001 explică (pentru AnaM19):

Senzatia aceea e din ce in ce mai deasa sad

| AnaM19 a răspuns (pentru Alexandra282001):

Poti sa folosesti niste absorbante zilnice si poti sa vorbesti cu mama ta despre acest lucru. Si ea a trecut prin asta si stie mai binewinking.