| Laura112000 a întrebat:

Heii TPU.Am si eu o intrebare.Imi cam place de un baiat de la mine din scoala.Si nu stiu ce sa fac.Cateodata stam impreuna afara, eu, el si cu prietena mea. Avem prieteni comuni.De fiecare data cand iesim cu el tot timpu se uita la mine si ma face sa rad.Ma distrez foarte bine cu el. Daca plec inaintea lui sau daca vin in parculetul unde stam se uita dupa mine.Prietena mea l-a intrebat ce parere are despre mine si el a zis ca sunt foarte de treaba si draguta dar o sa-mi zica in fata, desi nu mi-a zis pana acuma.Tot timpul imi zambeste dar cand este cu prietenii lui nu prea ma baga in seama si la scoala doar ma saluta.M-a sunat de cateva ori si ma chema afara.Nu stiu ce sa fac. Sa-i zic in fata ca imi place de el sau sa las totul de la sine? Dar ma tem ca daca nu o sa-i zic poate o sa-i placa de alta fata.Nici asa nu sunt sigura ca ma placesad.Ce sa fac?:-

Răspuns Câştigător
| rockmeout a răspuns:

Ai putea sa-l chemi intr-o zi in parc, sa vorbiti despre diverse si sa bati un apropo legat de chestia asta.L-ai putea face sa-ti spuna ce simte.Se poate sa te ignore sau sa fie cam distant fata de tine in preajma prietenilor sai pentru a nu atrage banuieli. Daca s-ar vedea ca suntei apropiati,unii ar presupune ca sunteti impreuna,ar incepe zvonurile,barfa,si intrebarile gen "sunteti impreuna?" iar uneori e deranjant.Dar eu cred ca te place si ar fi pacat sa nu faceti un pas inainte.Dar atunci cand vei fi cu el in parc,daca o vei face, sa nu pari prea obsedata de subiect, sau sa fii prea directa, ca sa nu-l sperii, ca s-ar putea emotiona si nu ti-ar mai zice nimic.Bati un apropo, iar daca e nevoie, ii spui tu prima ce simti.
P.S. Daca vrei sa afli ce simte, sa ai grija sa fi-ti singuri, nu in preajma altor prieteni.

sper ca te-am ajutat.happy

4 răspunsuri:
| 5a a răspuns:

Pai daca el te suna tu de ce nu-i raspunzi? Te suna du-te, iesi cu el, o sa te invite la un suc o sa stati de vorba pana ce o sa va cunoasteti mai bine. Daca nu ii raspunzi la telefon, daca nu faci nimic el o sa creada ca nu-l placi si ai sa-l pierzi cu siguranta, ori isi cauta el alta fata ori il gaseste alta fata inaintea ta. happy

| Laura112000 explică:

Pai i-am raspuns la telefon si am vorbit.Dar nu prea pot vb cu el ca tot timpul sta cu prietenii lui si nu stiu ce sa fac. Sa-i zic in fata ca il simpatizez si ca mi drag sau altcv..Sau sa astept..Stiu ca si pe mine ma deranjeaza cateodata barfele si zvonurile.Dar azi l-am sunat si i-am spus ca vreau sa vb ceva cu el si a zis ca vb maine.Si acum nu stiu ce sa fac.Sa-i zic in fata maine la scoala sau sa-i zic altceva?straight face.

| Albãstriţaxx a răspuns:

Cheama-l in parc si spune-eu in fata daca esti mai tupeista =]]

| IAmAFreak a răspuns:

Spune-i ca il placi, ce ai de pierdut? Nu mai astepta prea mult, cum ai zis si tu, o alta fata ar putea sa-l "fure". Poate te place si el, asa ca eu nu vad de ce nu i-ai spune. Te face sa razi, e dragut si din cate ai zis e si rusinos. Spune-i in fata, dar vezi sa nu mai fie nimeni in afara de voi doi. Succes!