| Sadness12 a întrebat:

Heii Tpu..am vorbit cu cea mai buna prietena a mea ca vreau sa fim ca la inceput,sa vorbim mai mult. Acum abia vorbim. Când ii spun ca ma simt singura nu ii pasă. A avut un iubit virtual si statea toata ziua cu el pe wapp, pe un joc, fb. Cu mine nu stătea deloc. Eu stiam ca el se da la toate fetele..si degeaba i-am spus ca nu ma credea, dupa si-a dat si ea seama si s-au despartit. dupa a și injurat-o..eu i-am zis de la inceput ca iubitii se duc si prietenii adevarati îți rămân alaturi.ea se gandea ca ce prostii zic acolo si nu îi prea păsa. dupa si-a făcut alt iubit virtual *el mă înjura dar ei nu ii prea păsa* ..la fel, nu stătea cu mine si vorbea cu el mereu..si cand dormeam la ea dimineata nici nu mă saluta,cum se trezea își lua telefonul si vorbea cu el. Dupa si el s-a despartit de ea pentru o altă fată. Nici acum nu și-a dat seama ca eu ii vroiam binele si ca eu ii raman alaturi orice ar fi si o ajut orice problema ar avea. Dar ea nu o face crying nu ma ajuta cand ma simt singura, nu îmi zice nimic. Nu ma asculta. când o sun sa vad ce face sau cand nevoie de ceva îmi închide telefonul..eu nu vreau sa o pierd, am vorbit cu ea, dar nimic nu s-a schimbat.ce sa fac? sad

4 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Pari sufocanta.

| corodidenisa a răspuns (pentru ToKen):

E ceva normal sa se ingrijoreze pentru cea mai buna prietena a ei

| ToKen a răspuns (pentru corodidenisa):

Poate.

| HaloH a răspuns:

Pai ai 2 cai:
a) Ori nu mai socialiezi cu aceasta si nu mai vorbesti cu aceasta fata in cat sa realizeze ca a pierdut o prietena adevarata si trebuie sa-i spui asta, si atunci o sa realizeze prin faptul acesta, dupa care va puteti reimprietenii.
b) Ramai tacuta, o lasi in calea ei, si ii spui ca nu te prea baga in seama si poate asa o sa realizeze.
Sincer eu sunt un baiat si nu ma prea pricep, sper ca te-am ajutat. funda? happy