| Alessia_5785 a întrebat:

Heii TPU, as vrea sa incep niste cursuri de belly dance insa mi-e cam frica, deoarece am auzit ca este greu si trebuie sa ai o mobilitate excelenta.Voi ce parere aveti? Dupa cate sedinte as putea sa ma descurc cat de cat bine? As vrea cat mai multe raspunsuri de la cunoscatori de cauza.Mentionez ca am 4 kg in plus si m-am gandit ca asa pot sa mai si slabesc.Scuze pentru categorie dar e cea mai citita.

2 răspunsuri:
| pefelie a răspuns:

As face eu cu tine un dans XDD si nici nu trebuie sa te temi ca sunt eu mobil de n-ai vazut cand vad asa fete frumoase happy

Lasand gluma.
Daca nu ai facut balet sau ceva de te arcuieste pe acolo, n-ai nici o sansa pentru ca treburile astea se fac de mici nu cand deja ti-sau format incheieturile etc.

| BlackWolff a răspuns:

Belly dance poate face oricine! mobilitatea ti- capeti prin exercitii(bine ca nu o sa fi ca didem)totul tine de vointa, si daca te tii de treaba, poti scapa si de kg in plus, dar trebuie sa mergi cateva luni bune pentru a invata si stapani miscarile de belly-dance! trebuie doar sa vrei!