| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU. As vrea sa ma impac cu fosta cea mai buna prietena a mea. Nu as vrea sa fim ca la inceput,pentru ca nu se poate si s-a schimbat mult, dar macar sa ma impac cu ea,sa fim prietene. 'Cearta' asta a inceput dintr-o prostie, si nici nu stiu unde am gresit, dar ma rog. Cum ar trebui sa fac? Sunt o persoana orgolioasa :/.

3 răspunsuri:
| Tinna_Cristina_1989 a răspuns:

Sa iti calci tu pe orgoliu, sa-i amintesti ce clipe frumoase ati petrecut impreuna si ca nu ai reusit sa iti faci o alta buna prietena si ca iti pare rau dupa ea..prietenia e un lucru valoros, e atat de frumos si sanatos pentru suflet!

| JustmeV a răspuns (pentru Tinna_Cristina_1989):

Daca as fi insemnat atat de mult pentru ea cat spunea candva, isi calca si ea peste orgoliu.

| Tinna_Cristina_1989 a răspuns (pentru JustmeV):

N-ai facut nimic daca astepti de la ea, ea de la tine...nu ajungi nicaieri.Trebuie sa incerci, vezi daca merita, macar esti cu sufletul impacat.Se spune ca mai tarziu nu regretam ceea ce am facut ci ceea ce nu am facut!