| AlleshiaBy a întrebat:

Heii TPU! Cum sa reactionez daca un baiat zice ca nu vrea sa fie cu mine, ca ma vede doar ca o amica?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu o lua neapărat ca pe un refuz. Dacă el consideră că nu este posibil ca voi doi să fiţi mai mult decât prieteni, atunci trebuie să îi accepţi decizia şi să mergi mai departe. Nu cred că trebuie să reacţionezi într-un fel. Doar comportă-te calm şi dă-i de înţeles că îi respecţi punctul de vedere.

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Ar trebui sa ii respecti decizia...

| elena a răspuns:

Poate ca te vede prea-mica...desi tu crezi, ca esti cam plinuta.

| oAndyy a răspuns:

Fa-l gelos. Spune-i ca ai inteles ca vrea sa fiti doar prieteni si ca iti place de altcineva, chiar daca nu e adevarat.
Funda?

| TinkerbellM a răspuns:

Pastreaza-ti calmul. Ele te vede doar ca pe o amica pentru ca ii esti draga doar in acest sens. Nu te supara, incearca sa te indragostesti de altcineva mai potrivit.winking