| Chocolllaaaateeee a întrebat:

Heii,TPU! Cum vi s-a parut cclasa a8-a,cum a fost examenul la ce liceu sunteti? Astepttt multe raspunsurii despre aceasta clasa asteptt parerile voastre big grin

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Eu acum sunt in clasa a 10-a.
Sincer vorbind, anii de gimnaziu si cei de liceu mi se par cei mai frumosi. M-au facut sa imi schimb modul de a gandi, mi-au adus in viata persoane importante, minunate, fara de care in acest moment as fi fost in mare impas. In clasa a8a stiu ca eram nebuna, pur si simplu disperam si trageam sa sct medie mare in examene, in scoala nu prea invatand cat ar fi trebuit. Imi doream foarte mult sa intru la un anumit liceu si nu aveam medie inca. Multumita ambitiei, prietenilor adevarati care m-au sfatuit bine si parintilor si profesorilor bineinteles, am reusit si inca am scos al 2-lea cel mai bun rezultat pe scoala. Eram la distanta de 25 sutimi, intrucat respectivul care m-a luat la medie avea nota mai mare la mate tongue.
Legat de colegi, ce pot spune, imi este dor de ei si ii iubesc. Au fost si sunt grozavi si super de gasca. Inca mai iesim la cate un suc, un ping-pong etc si chiar si cu fosta diriga (profa de latina lol).
Profesorii in generala au fost si buni si mai putin buni, dar am facut oarecum fata... mai nasol era la istorie unde avea o placere in a imi pune note mici. Dar, in fine, logic ca era vina mea ca eu trebuia sa invat.
Examenul a fost ok per total. La romana am luat 10, dar la matematica am luat mai putin si ma rog media mi-a suras. Am fost admisa la liceul mult dorit!
Acum, in a10a sunt mandra ca am niste colegi de treaba, iesim des unii cu altii pe afara, ne ajutam, suntem un colectiv adevarat.
Dintre profi. eeh ce sa zic nu prea imi place la ora de chimie ca ma asculta la sange pentru ca se pare ca are ceva cu mine. La mate de asemenea, desi sunt eleva buna. am media 8, 5 iar la profa mea asta e o medie minune, ma asculta in fiecare ora din placere si ma ia pe bune la misto.
In definitiv e amuzant.
Diriga mea este de engleza si e o draguta, pacat ca nu avem foarte multe ore - o vedem cam in fiecare zi ca vine la noi, ne saluta. E mereu alaturi de noi, ne felicita, ne ajuta, ne da sfaturi si chiar ne intelege. E mai tanara putin si poate de aceea stie cum gandim etc.
Sper sa nu se mai termine liceul... e prea frumos. Anii astia :X nu i-as da pe nimic. Prietenii de aici si lectiile de viata sunt de neuitat.
Asta e... oricum nu ii voi uita niciodata si vom tine legatura.