| BuburuzăCuProbleme a întrebat:

Heii TPU! big hug

Aseara am iesit afara, iar la o prietena de`a mea a venit iubitul ei [sa-i spunem... x]. Si x a mai adus cu el inca 2 prieteni de`ai lui, pe care, bineinteles ii mai adusese cand mai venea la fata aceea. Deci... ii cunosteam.
Pe x il cunosc de cand eram mica, pentru ca suntem prieteni de familie. Ne plimbam pe strada si deodata imi spune ca vrea sa`mi spuna ceva. Stam mai in spate si ma intreaba daca vreau sa stau cu y [unul din cei 2 cu care a venit]. Mie chiar imi placea de y si eram pe punctul de`a zice da, dar i-am spus ca ma mai gandesc. Dupa vreo 5 minute, y imi spune ca era o gluma, iar eu, i-am spus ca mi-am dat seama [ceea ce nu era asa]. Dupa ce "fata lui x" a plecat acasa, x si celalalt prieten [nu y] au plecat acasa. Afara am mai ramas doar eu, y si inca o fata. y tot arunca cu pietricele dupa mine, cand ma ridicam la el, ma lua in brate, iar cand sa plec acasa nu ma lasa. Intrebarea mea ar fi: Oare lui y chiar ii place de mine?

funDDa + vOtt :*:*

P. S. scuze! Stiu, am scris cam mult blushing

Răspuns Câştigător
| Ananas2 a răspuns:

Pai. poate ca x stia ca lui y ii place de tine si a incercat sa il ajute. iar lui y i'a fost rusine. si. speriat ca poate zici nu a zis ca a fost o gluma. ar trebui sa vorbesti cu x si sa il intrebi daca era cu adevarat o gluma. daca sunteti prieteni de mici ar trebui sa iti zica adevarul.

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Da ar putea sa ii placa de tine thinking insa nu pot fi sigura de asta.
doar de la el poti afla daca e asa sau nu. eu zic sa lasi putin situatia asa. si daca te mai ia in brate si chestii din astea il intrebi "ce's cu toate gesturile astea? imbratiseri etc?" sau poate isi face curaj si iti zice ca te place.

| Eveeee a răspuns:

Pai din cate se vede. ew cred ca chiar te placewinking si nu spun asta doar din ce ai scris deoarece si ew am patit-o happy asa si este cand un baiat se leaga asa de tine chiar ii plk de tine tongue. Sper ca te-am ajutat big grin bft :* fundita.;;]?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Ioana!
Hmmthinking ''x'' a spus sa mai vorbesti cu ''y'' pentru al incepe sa-l placi. adica poate ''y'' te place si ii este rusine sa iti zica(e normal). Oricum incearca sa mai vorbesti cu el asa o sa va cunoasteti unul pe celalalt mai bine. P.s: nu-i nimic ca ai scris mult. Bafta!