| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU. big grin Ofer funda! Acum sa va spun problema mea. laughing Am 15 ani, si aproximativ 1.67 in inaltime. Mie nu imi place deloc, adica ma simt "mica" si as vrea sa mai cresc cel putin pana pe la 1.70, cel mult, 1.75. Am vreo sansa? Ce alimentatie/sporturi ar trebui sa urmez? Sunt fata. happy Nu vreau sa joc handball, baschet, pur si simplu sunt mai "firava" si sporturile astea sunt destul de dure. Am auzit de inot si ridicatul la bara, au vreun efect? thinking Multumesc frumos! big grin

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Pai mai cresti cu siguranta.Esti in plina crestere.Cred ca te vei opri pe la 1, 75 peste cativa ani cand va inceta cresterea.Nu stiu de ce te stresezi atata.Mergi drept, alearga si cam asta e, cred ca o sa functioneze.Da si inotul e bun, cu bara e cam riscant ca te pot lua dureri de spate etc.Bafta! happy

2 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Nu iti mai face atatea griji. la varsta ta esti destul de inalta. pana la 18 ani tot te dezvolti.

| anyhylator a răspuns:

Fetele sunt in continua crestere pana la varsta de 17 ani asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji, in 2 ani mai cresti tu cel putin 3 cm.