| Anutzaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Heii TPU. De o saptamana sunt cu un baiat intr-o relatie insa eu nu il iubesc desi i-am spus ca sunt confuza. M-am pus cu el doar pentru a fi el fericit insa eu nu sunt deloc, ba din contra, mi-e mai rau ca niciodata. Am incercat o data sa ma despart de el si s-a suparat foarte foarte tare. Nu vreau sa il ranesc dar nici asa nu merge. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| KMaddieK a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate, intr-o lume unde fiecare se gandeste la el nu mai poti spune "gandeste-te si la mine". Deci tot ce conteaza in viata e sa fii fericit, nu ai cum sa fii langa un baiat pe care nu-l iubesti, si care nici nu te lasa sa iti traiesti viata cu cine vrei. Spune-i ca daca te iubeste sa te lase sa fii fericita si ca ai facut asta pentru el (sa fiti impreuna). Uneori se intampla sa ne indragostim de persoane nepotrivite sau iubirea sa nu fie impartasita, dar toate trec. Spune-i ca tu ai incercat sa vezi cum e langa el, dar nu merge. Daca tine la tine te va lasa sa pleci, cu gandul ca asa vei fii fericita.

2 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Te desparti de el si ii explici sa nu se supere
trebuie sa fi fericita, nu poti sta intr-o relatie care te face nefericita

| abcde12345 a răspuns:

Pur si simplu ii spui adevarul. Cel mai bine ar fi cat de curand pentru a evita implicarea emotionala foarte mare