| UnicornulVesel a întrebat:

Heii.TPU este pentru dileme, probleme etc, nu? Pai am o dilema imensa crying Sa incep cu inceputul Eu am fost intr-o relatie cu un baiat care efectiv ma placea thinking iubes nu stiu ce simtea cu adevarat si ei bine, m`am cam chinuit sa ii deschid ochii cum ar veni si intr-un final am reusit sa ne cuplam love struck Dar ca de obicei intr-o relatie stransa, au aparut certurile crying si intr-o zi ne-am certat si nu ne-am mai vorbit de atunci nu mai suntem impreuna.Pentru a uita de el, m`am cuplat cu un baiat tot din cartier ca el fara sa stie si in seara asta, ca sa imi arate ca ii este dor de mine, m`a sarutat si acum ma simt vinovata :-s Este ingrozitor sentimentul. Eu inca tin la el. dar nu il pot ierta, deci de cand suntem impreuna a trebuit sa tac si sa inchit niste lucruri enervante in relatie noastra cam de vreo 3-4 ori. Intr`un final, prietena mea am observatca imi vrea raul si ii tot dadea curaj fostului sama sarute, sa ma ai in brate. chatterbox bla bla`uri si stie ca sunt cu. actualull thinking Ei bine, imi puteti da niste sfaturi? Va rog f. frumos.Ma simt oribil! crying

Răspuns Câştigător
| puisor98 a răspuns:

Hei fi tare si arata-i k poti merge inainte si fara elwinking probabil pentru el e doar o joaca si crede ca se poate intoarce la tine ori de cate ori doreste oh go on tu fi tarewinking o sa suferi o perioada daca ink tii la el, dar dupa o sa te simti mununat k nu ti-ai mai kalcat iar pe orgoliu, cat despre actualul, nu stiu thinking adica el ce parere are despre gesturile fostului?

| UnicornulVesel explică (pentru puisor98):

Pai. Nu prea i-am povestit despre elca nu il suporta... adica eu, fratele maimare al fostului si mult mai multe + ca sincera sa fiu, am trecut peste si acum fostul chiar e fost laughing si " prietena" nu mai e nici pe departe prietena. ne-am certat pe aceasta tema si nu prea ne mi vorbim. Adica nu ne vorbim deloc si sincera sa fiu am trecut peste toate!

4 răspunsuri:
| butterflyone a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, unii baieti se joaca, dar iti recomand sa te gandesti si sa vezi pe cine iubesti,. pe el sau pe actualul. Si daca actualul te iubeste cu adevarat si sentimentul e reciproc, nu ti-as recomanda sa te desparti de el, pentru ca am impresia ca fostul pur si simplu isi bate joc. Asa consider, nu stiu ce sa zic... iar despre asa zisa ta prietena, aia nu se numeste nici pe departe prietena!

| PiTbulL26 a răspuns:

Hmm...Poti incerca sa ii mai dai o sansa, daca tii cu adevarat la el. Daca tu simti ca il placi in continuare nu e greu sa ierti inca odatahappy Don't worry, Be happy!

| Mentorr a răspuns:

Nu-l meriti!