| BoboooBubuuu a întrebat:

Heii TPU. Funda. Vreau parerea voastra.
Bun deci personajul principal il notam cu M. Acel M zice ca sunt cea mai buna prietena a ei dar ea sta tot timpul cu iubitul ei care il notam cu X. Cand M nu sta cu X, M merge si sta cu o fata. De acea fata imi zice multe chestii urate si ca e doar o simpla colega pe care uneori nu o mai suporta si pe acea fata o notam cu Y. Cand M se cearta cu X si Y nu e in preajma vine la mine si se plange si is cea mai buna prietena pentru 10 minute pana cand Y apare si se duce la ea si mai vorbim asa cateodata. Daca nu ar sta la scoala in banca din fata mea si nu as intra pe skype, nu am mai vorbii. Si totusi... voi ce credeti? Eu m-am saturat de chestile de genu. Si cand intra pe skype si se baga in seama imi pune pe acolo pupisi si imbratisari, iar eu vorbind sec cu ea, ca doar nu am de ce sa fac ca ea, ma intreaba ce am, iar is suparata ...si tot felul de chestii de genu. Face crize cand ea e de vina. Am mai discutat cu ea pe tema asta. Merge o saptamana, doua si dupacea iar incepe. Vreau pareri si sfaturi.

2 răspunsuri:
| Casanova99 a răspuns:

Cred ca ai facut bine ca ai tratat-o cu raceala, tocmai pentru a-i da de inteles ca nu esti o jucarie pe care ea o arunca ori de cate ori vrea. Daca prietena ta nu te baga in seama, inseamna doua variante: ori nu iti agreeaza defectele, ori a gasit pe altcineva (X si Y) pe care ea il considera mai bun prieten decat tine. Parerea mea esteca ar trebui sa discuti cu ea desprea aceasta problema, iar daca nu da prea mare importanta sentimentelor tale, e vina ei si nu e demna de prietenia ta. Sper ca te-am ajutathappy

| BoboooBubuuu explică (pentru Casanova99):

Am discutat cu ea de cel putin 3 ori. Si o saptamana, doua ...se comporta altfel, apoi nu mai sta din nou cu mine. Pe mine ma enerveaza la culme ca nu imi spune ce vrea de fapt. straight face Imi spune ca sunt cea mai buna prietena a ei, dar ea sta cu altii.