| Insurgent a întrebat:

Heii TPU imi poate spune si mie cineva ce semnifica un medalionbatting eyelashes?
sa vi`l descriu. deci am primit acest medalion de la un pr, pr acela e rocker si in familia lui sunt cam toti rockeri ca sa zic asa laughing iar strabunicasu a fost tot rocker si era si ateu inf oh go on i`a lasat cateva medalioane, iar unul m`i la dat mie love struck dar nu stiu ce inseamna laughing deci e forna de scut, pe o parte este in mijloc o sabie pe verticala iar in mijlocul ei este o cascheta cum au soldatii infipta si in spate o chestie in forma de un fel de culb dar cu colturile rotunjite inf si apar 2 ani mai exact 1914 si 1918 pe partea cealalta apare aceeasi sabie dar in locul caschetei este infipta o cruce celtica si in interiorul ei apare un scut cred si o coroana deasupra lui. aoar din nou 2 ani dar de data asta sunt 1941 si 1945. Stie cineva ce inseamna asta? plzz dau funda puppy dog eyes
Anticipat

2 răspunsuri:
| Brittanie a răspuns:

Buna! Cauta pe Google.Imi pare rau dar nu stiu.Sau il poti intreba pe prietenul tau. Bafta! Fundita?

| astropisica a răspuns:

Poate e doar un medalion..nu cred ca are vreo semnificatie anume