| Anonim87 a întrebat:

Heii TPU happy imi spuneti si mie 3 titluri de carti si autorii care au ca subiect central jocul.sau copilaria. dar mai ales jocurile copilariei. in afara de amintiri din copilarie. va rog muult! Multumesc :X

Răspuns Câştigător
| neUtilizator a răspuns:

Pai sunt destule:

Aventurile lui Huckleberry finn/Tom Sawyer,
Tom Sawyer detectiv/in strainatate,
Print si cersetor...astea sunt de Mark Twain

Alice in tara minunilor/ a oglinzilor... Lewis Carroll

si cred ca exemplul cel mai bun: Heidi-fetita muntilor (Johanna Spyri)

mai sunt si altele exemple

sper ca ti-am fost de ajutorkiss

1 răspuns:
| Doddel a răspuns:

Esti si tu in a 9ahee hee? am facut si eu anul trecut "Erasmo" de Mircea Horia Simionescu si mai este "Joc si Joaca" de Tudor Arghezi, astea ar trebui sa fie bune.