| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU.în ultimul timp prietenei mele cele mai bune nu îi prea pasă de mine. Dacă eu nu îi dau mesaj trei zile atunci ea nici nu mă bagă în seamă și nu vorbim deloc. Am vorbit cu ea ca vom face o coregrafie pentru un bal si acum ea zice ca nu mai vrea sa vină.și ea știe cât de important este pentru mine sad
Mereu când vine la mine sta doar pe telefon, nici nu vorbeste cu mine. Înainte îmi era alături mereu și acum nici nu ma asculta. Când are nervi îi varsă mereu pe mine... Ce sa fac? sad Fundă

4 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Ii dai jet. Te detasezi de ea.
Asta iti dovedeste ca nu mai e "prietena ta cea mai buna".
N-are sens sa te complici cu oamenii care nu-ti mai vor prezenta. Mergi mai departe.

| Doub a răspuns:

O întrebi ce moartea are şi îi spui că nu eşti gunoiul ei. Clar şi la obiect.

| ABCD122 a răspuns:

Nu ai ce s-ai faci.
Las-o sa se comporte asa un timp, ignor-o, dupa vezi si tu daca se va întoarce la tine.

| MissADEEL a răspuns:

Eu cred că este o prietenie care începe să se răcească. Era inevitabil ca într-o zi sa se întâmple asta. Toate lucrurile au un sfârșit.
Încearcă să afli motivul pentru care se întâmplă ce se întâmplă. Poate ea a pățit ceva despre care nu vrea să vorbească și tu ești cea care simte efectele (de exemplu, când își varsă nervii pe tine).
Când te vezi cu cineva și stai doar pe telefon aș spune că nu ești foarte respectuos. În momentul în care într-o prietenie, o anumită parte simte lipsa de respect și de căldură cu care este tratat, nu o să mai aibă viață lungă legătura.
Există două variante - fie are o pasă mai proastă și prietenia va fi mai puternică decât înainte și
- fie e timpul să o luați pe drumuri separate.
A doua, preferabil, să urmeze după ce prima nu dă rezultate.
Ceea ce vreau eu să spun este să încerci să îi fii alături, să îi oferi ceea ce tu vrei să primești. Sau, pur si simplu, să o întrebi ce s-a schimbat. Sau amândouă concomitent.
După asta, am spus mai sus ce se întâmplă.
Succes!