| Anooniima a întrebat:

Heii TPU happy Sa incep cu inceputul..deci, am 14 ani si de ceva timp mi-a venit "proasta" idee sa-mi bag piercing in limba happy dar problema, este de fapt ca mama, nu este de acord cu acest lucru. Vreau sa ma ajutati si pe mine si sa-mi dati niste sfaturi prin care o pot covinge sa ma lase happy nu vrea sa inteleaga ca este corpul meu...
NU vreau raspunsuri gen: "Du-te si fa-ti fara sa stie, ce poate sa-ti faca dupa?" Pentru ca vreau sa-mi fac dar sa fie si ea de acord intr-un fel...
FUNDA

Răspuns Câştigător
| AnneBre a răspuns:

Mama ta ştie ce ştie. Dacă vrei piercing fă-ţi in altă parte, nu in limbă. O să te doară, o să ţi se umfle, o să trebuiască să mănânci doar mâncare lichidă şi sunt cazuri in care se poate infecta. Alt caz (mai ciudat) a fost cu un tip care a mâncat ceva cu piercing-ul şi i s-a agăţat in mâncare, iar limba i s-a rupt şi despicat in două. Mna, vorba ta, e corpul tău, dar eu zic să mai aştepţi şi o să-ţi dai seama că nu e o idee prea bună.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mda, mama ta da dovada de om cu mintea la cap pe cand tu esti doar un copil ametit si atat. chiar daca e corpul tau nu inseamna ca tu esti in stare (dupa cum si demonstrezi) sa iti dai seama ce e mai bine pentru tine. Ai rabdare si la 18 ani tot corpul tau e.

| Fatamuntilor a răspuns:

Atata timp cat esti copilul ei si te afli in casa ei, parintii au datoria sa faca ce cel mai bine pentru tine.
Orice,, moda'' de acest fel trece! Ce vei face dupa?
La riscuri te-ai gandit? http://dermatocosmetologie.blogspot.ro/......scuri.html

Un mic link, poate te razgandesti!

| Anooniima explică (pentru Fatamuntilor):

M-am gadit si la riscuri..si sunt sigura ca vreau sa-mi fac :3

| zurick a răspuns:

Sunt unele lucruri pe care o cat ai sa incerci n-ai cum sa-i convingi pe parinti ca este bine.

| AnDrU30 a răspuns:

Daca nu este de acord inseamna ca stie cate se pot intampla daca-ti bagi piercing.Stii ce ti se poate intampla daca iti bagi piercing? Pai:bineinteles ca te va durea ingrozitor limba si o vei avea amortita si am vazut cazuri in care unele fete au trebuit sa-si scoata piercingul deoarece li s-a infectat si umflat limba.
Ai 14 ani! Eu zic ca-i o idee cam proasta...Parerea mea!