| AnghelCatrii a întrebat:

Heii TpU! sora mea face crize ca cea mai buna prietena este colega ei de clasa, imi zice sa nu mai vorbesc cu prietenii ei etc... ce sa fac? deja nu o mai simt ca o sora

2 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Cunosc sentimentul, este rivalitatea obisnuita intre frati, sunt dese problemele astea deci chiar asta ar trebui sa te faca sa o simti ca pe sora ta, problemele astea se rezolva usor si greu in acelasi timp, explica-i ca pe ea nu o vei implica in discutiile cu prietena ta (adica poate se teme ca vor afla colegii ceva ce face acasa si stii tu). Si incearca sa ii explici ca tu te intelegi bine cu tipa si ca vrei sa ramai prietena cu ea, chiar daca o deranjeaza.

| AnghelCatrii explică (pentru Hakuouki):

Nu o deranjeaza ca ii zic cine stie ce face ea! o deranjeaza ca se inteleg prietenii ei ( nu chiar toti ) mai bine cu mine! Deja incep sa terorizez, sincer mi-as fi dorit sa nu am o sora, cand am nevoie urgent de ajutor, imi zice "nu ma priveste pe mine" mama e tot mereu la munca, nu pot sa o ingrijorez si pe ea cu toate chestiile astea! Cu tata nu vb ptc nu ma simt bine sa vb cu el! Intelegi? catrinel.catrii@yahoo.com te rogg add! Msi