| Bianca006 a întrebat:

Heii TPU, spuneti-mi si mie cam ce v-a dat la teza de la romana (clasa a 6-a semestrul 2) ca la noi profa nu ne-a zis ce ne da. Cei care ati dat va rog sa-mi spuneti.Dau fundita, normal

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Doar ce-ați învățat, ce vi s-a predat...
În special, să fii atentă la apartenența la fabulă (definiție, trăsături, părțile fabulei, moduri de expunere, figuri de stil)

Genul liric, apartenență la gen liric, elemente de versificație sau prozodie (strofa, ritmul, rima, măsura, piciorul metric, figuri de stil, imagini artistice- auditive, vizuale, olfactive, dinamice(motorii)...

La gramatică, să știi analiza părților de vorbire și de propoziție.

E ușor, chiar nu ai de ce te teme. Haide, nu te lăsa!

1 răspuns:
| SimonaQs a răspuns:

Profesoara poate sa va dea orice la teza...