| anna000000 a întrebat:

Heii TPU! Sunt clasa a8a si vreau sa intru la pedagogic...dar nu stiu ce examene se dau, materiile de baza, iar la sfarsit la ce materii se da bac-ul..astept raspunsuri si informatii despre acest profil de la cei care au intrat la pedagogic sau sunt in masura sa imi raspunda. dau FUNDA! :*

1 răspuns:
| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Sunt boboaca; o la pedagogic.profil educator-puericultor.pentru a intra sunt probele de aptitudini eliminatorii:sport desen muzica si dictie. daca pici aici nu ai cum sa intri la acest profil. acum stiu ca se da bau la mate..franceza sau engleza si inca ceva..in fine. la mine la liceu sunt urm.profile : stiinte sociale, filologie si profilu meu. sper ca despre educator vorbessti.