| xAnnabella a întrebat:

Heii TPU, sunt eleva in clasa a 11 a si m-am gandit de acum la o facultate cea de pshiologie si sociologie ( stiinte sociale ) ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ce pot sa-ti zic, este alegerea ta. Tu stii ce-ti place, ce vrei sa urmezi si ce intentionezi sa devii. Nu pot decat sa-ti urez succes si sa-ti spun o mica poveste. Eu, dupa ce am luat BAC-ul, doream sa urmez o facultate de istorie. Oricine auzea asta imi spunea ca e o idee foarte proasta, iar argumentul principal era faptul ca meseria de profesor e prost platita. In ciuda faptului ca majoritatea ma indrumau spre universitatea maritima a judetului, eu am tinut-o pe a mea si m-am inscris la istorie. Nu pot sa spun decat ca sunt foarte bucuros de alegerea facuta, iar acum, in anul 2 fiind, nu pot decat sa ma felicit. Urmeaza-ti visul si pune opiniile celorlati pe locul 2. Tu stii cel mai bine ce e bun pentru tine happy

| vocea a răspuns:

O parere buna daca iti place si in felul asta ajuti societatea dar si pe tine

| Elenina356 a răspuns:

Daca crezi ca ti-ar placea, e o idee buna, insa gandeste-te si la un plan B, in caz ca nu reusesti la admitere. Ti-ar placea sa faci si altceva? Ai fi dispusa sa te muti in alt oras pentru a studia sociologia, in caz ca nu reusesti in orasul tau? Vrei sa continui si cu un master? Sunt intrebari la care trebuie sa le gasesti raspunsul singura. happy