| YouDontKnowMyName a întrebat:

Heii TPU! Vreau sa va ma ajutati cu ceva.Imi place de un baiat, dar nu sunt sigura ca si el.Ma priveste mereu, uneori chiar mai mult, gen holbat laughing) imi zambeste si chestii.Nu am facut nicidata cunostinta dar il cunosc din vedere.Multi prieteni de-ai lui fac misto cand apar eu pentru ca se rusineaza, si nu stiu daca ma place sigur.Si daca chiar m-ar place, de ce nu incearca sa ia legatura cu mine? Stie de sentimentele mele si nu face nimic.Ce ar trebui sa fac?
scuzati greselile de exprimare daca exista, sper ca ati inteles

4 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Pentru ca e timid si se gandeste..."fata stie ca o plac, prietenii mei au facut in asa fel incat sa fie evident, de ce nu spune nimic, o reactie, poate ca nu ma place si e doar draguta"... daca si tu il placi, vorbeste cu el.

| OldSoul a răspuns:

De unde stie el de sentimentele tale?
Oricum e clar ca te place, dar cum tu nu ai inteles asta din comportamentul lui probabil nici el nu a inteles ca tu l-ai place si de asta nu face nici un pas, si desigur, totodata pentru ca e timid.

| SuperSmart a răspuns:

Dupa cum l-ai descris e clar un tip timid, te place sigur doar ca nu are curajul sa vorbeasca cu tine, nu pare foarte corect sa faci tu primul pas fiind fata, dar daca nici el nu face nimic, astepti degeaba, daca tu ai mai mult curaj ca el, incearca sa intri in vorba cu el, sau poti icerca sa vorbesti cu prietenii lui, sa ii rogi sa iti dea numarul lui, sau sa ii rogi sa ii spuna baiatului de care iti place ce simti pentru el.Bafta!

| Pantelimon01 a răspuns:

Incearca sa faci tu primul pas, fiind ca daca e foarte timid nu o sa aiba curajul sa-ti marturiseasca, vezi daca te place (daca se balbaie sau roseste in preajma ta, incearca sa observi detalii.
Daca il privesti in ochi si lasa privirea, atunci e timid.