| DyaBeiib98 a întrebat:

Heii.Va rog sa imi explicati la engleza diferenta dintre Present Perfect si Present Perfect Continuos. Dintre Past Perfect si Past Perfect Continuos, Future Simple si Future Continuos.Am mare nevoie de ajutor.Multumesc!happy

1 răspuns:
| AtateaConditii a răspuns:

Prezent perfect ca in romana si prezent perfect continuu cu ing la sfarsitul verbului care inseamna in continuare. Trecut perfect la fel ca in romana se traduce si iar asa ala cu continous e cu ing la sfarsitbig grin sper ca ai inteleslaughing.