| Aleccsandra a întrebat:

Heii, vreau si eu niste statusuri in romana, frumoase. Funda.
Si mici si mari.
NU VREAU AMUZANTE!

4 răspunsuri:
| PiShOiAsh a răspuns:

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile

- De multe ori in viata, omul se poate insela..si de fiecare data se intreaba de ce?! ..raspunsul vine dupa ce va realizat ca, dupa suferinta si lupta cu sine, a devenit mai puternic…a invatat sa discearna ce nu a fost bun intr-o prietenie sau relatie...

-Condoleante ..iti spun condoleante ca bun venit, fii pregatit..trage o linie si spune pentru ce ai trait…asta e…viata nu iarta, iar tu nu ai de ales…cand iti e scris sa te duci…te duci…si vei ramane doar cel/cea ce a fost…CAPCANELE VIETII SUNT INEVITABILE…CINE STIE POATE DUPA MASSU ASTA.O SA MA CALCE VREO MASINA NEAGRA…

DARUIRE DE SINE:SA FII UNA CU CELALALT…SA II VEZI FERICIREA PE CHIP CAND SUNTETI PENTRU EL VOI INSIVA IUBIREA…

MARETIA IUBIRII consta in a fi alaturi, cand celalalt sufera...cand ii arati cat de mult conteaza pentru tine, MAI MULT CA VIATA PROPRIE…nu in trairea propriilor ambitii!

Sa poti sa crezi..Cand unii te insala.Sa te ridici.Cand altii te doboara..Sa poti pastra.Cand altii vor sa te alunge..Sa razi chiar daca sufletul iti plange.Si cald ramai. Chiar daca afara ninge.Aceasta-i arta DE A INVINGE!
1. Dragostea se naste cu un suras, creste cu un sarut si se termina cu o lacrima.A mea s-a nascut, a crescut si s-a terminat.
2. Nu iti fie teama, in dragoste se merge la risc. Depinde de noroc! Arata - ti sentimentele cat esti in viata pentru ca dincolo de moarte poate fi prea tarziu!
3. A iubi un om inseamna sa-ti exprimi spontan iubirea prin gesturi si zambete, mangaieri ferme si delicate, imbratisari pline de viata, saruturi, folosind cuvinte simple si sincere.Inseamna sa-l faci sa stie cat de mult il apreciezi pentru ceea ce este.
4. Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi? Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita.
5. Astia nu ma cunosc, inca nu stiu ce pot Isi formeaza pareri prea repede, N`au auzit tot! De multe ori in viata, omul se poate insela..si de fiecare data se intreaba de ce?! ..raspunsul vine dupa ce va realizat ca, dupa suferinta si lupta cu sine, a devenit mai puternic…a invatat sa discearna ce nu a fost bun intr-o prietenie sau relatie...
6.
7. Nu`ti fie ciuda pentru` k sunt frumoasa..Sa`ti fie ciuda pentru` k prietenul tau crede asta!
8. Spui că nu e tothul tocmai Perfeqt.Itzi spun qă o să fie..Zambesq` si Gatha..De maine o sa fiu Altha!
9. Multumesc pentru` atentia acordata.Mi`e egal cu zero ce spune lumea asta proasta;*!
10. Cand toti prefacutii se prefac ca stiu, Ridica doar degetu mijlociu
11. Sunt` FitoaSa ...Nu`tsi convine? Zi La MaTha` Nu`Mi Zi MiE
12. Mă bârfeşti`? Stai liniştită,nu mă jigneşti,doar îmi demonstrezi cât de proastă eşti!
Mă bârfeşti`? Stai liniştită, nu mă jigneşti, doar îmi demonstrezi cât de proastă eşti!

As vrea sa fiu cum o sa fiu... Asa ca lasati`ma sa traiesc
asa cum stiu. Lasati`ma sa fac si bune si rele. Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele...; x""

""N`am nimic de ascuns, eu spun ce am de spus!""

"Ce e al meu, e al meu, nu impart cu nimeni ce iubesc eu; x!"

. Merita tot ce e mai bun, trecutul e trecut, viitorul conteaza acum

. Omul iubeşte mai durabil şi mai persistent vulgaritatea decât sublimul

| WhatMeanLove a răspuns:

Dragostea este ca un razboi - usor de inceput si greu de terminat.

Eu pot sa nu-ti scriu sa nu te sun... dar asta nu inseamna ca nu vreau s-o fac.

Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc

Când cineva la care ţii pur si simplu pleacă, aminteşte-ţi, că frunzele, toamna, nu cad pentru că vor, ci pentru că a sosit momentul...

Sa iubesti pe cel care nu te iubeste pe tine - e ca si cum ai astepta trenul in aeroport

După fapte înţelegi cine ţine la tine, după apeluri înţelegi cine are nevoie de tine şi doar cu timpul întelegi cine întradevăr are nevoie de tine

Tine minte! Daca iti este greu - atunci te afli pe calea cea dreapta si mergi in directia corecta

Cuvintele sunt cheia - alese corect pot deschide orice suflet si inchide orice gura

Fie ca cei pe care i-am parasit noi sa gaseasca pe cineva mai bun, iar cei care ne-au parasit sa inteleaga ca noi am fost cei mai buni

Tu ai invăţat-o că nimic nu se uită, că nu totul se iartă. Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dată!

Există clipe, oameni şi fapte care nu se uită!

Femeia are suflet bun, poate ierta bărbatului orice, chiar dacă el n-are nicio vină.

Atinge-i inima, nu corpul. Fură-i atenția, nu virginitatea. Fă-o să zâmbească, nu să plângă!

Frumusețea unei femei îți poate atrage privirea, dar personalitatea ei este cea care îți va captura inima

Ea: Şi dacă o să te îndrăgosteşti de altă fată? El: Care fată mai are ochii tăi? zâmbetul tău? sufletul tău? Niciuna!

Protejeaz-o ca pe o fiica. Iubeste-o ca pe o sotie. Respect-o ca pe mama ta.

Fiecare barbat de succes are in spatele lui o femeie. Daca succesul continua mai apar si altele...

Un barbat cu adevarat indragostit...ar face orice N E B U N I E doar ca sa te poata vedea 5 minute!

Cine îşi tratează iubita ca pe o prinţesă, înseamnă că a fost educat de o regină!

Vreau un baiat care sa imi strice rujul de pe buze.Nu rimelul de la ochi

Atunci când într-adevăr contezi pentru cineva, acea persoana îşi va face timp pentru tine mereu, fără minciuni, scuze si promisiuni.

Prieten este acela care stie cât esti de zapacita, de dusa cu pluta, si totusi, nu îi este rusine sa se afiseze cu tine.

Pentru mine, un prieten adevărat nu poate fi descris în cuvinte. Pur şi simplu, e adevărat.

Nu ignora persoana careia ii pasa de tine. Pentru ca intr-o zi vei realiza ca ai pierdut luna, incercand sa numeri stelele.

De regula in spatele cuvintelor "pur si simplu ti-am scris, pur si simplu te-am sunat, pur si simplu ne primblam", se ascund lucruri deloc simple.

Un băieţel şi o fetiţă plângeau. Cineva-i întreabă : De ce plângeţi? Fetiţa : Păpuşa mea s-a rupt. Băieţelul : Păpuşa mea plânge!

Mai bine să-i dezamăgesc pe cei care nu au încredere în mine, decît pe cei care au.

Oamenii care cred ca banii rezolva orice problema - nu au avut niciodata bani si nici nu o s-ai aiba.

| Casandra88 a răspuns:

Hey poti gasi pagini de facebook de exemplu http://www.facebook.com/StatusuriiiiAddaOfficial.Sper ca te-am ajutat.:)

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa