| cocolina2001 a întrebat:

Heii vreau si eu niste statusurimde viata! FUNDA:*:*

Răspuns Câştigător
| Numai98356 a răspuns:

Viata e data sa fie traita si curiozitatea sa fie pastrata vie. Niciodata, pentru nimic in lume, sa nu intorci spatele vietii.

- Si atunci cand iti va fi cel mai greu..atunci cand cineva te va face sa plangi..adutii aminte….k tot asa plageam si iooo….dar eu dupa tine iar uh…dupa...

- Viata e un dar de la dumnezeu si trebuie sa profitam de el

- Cel mai nasol lucru este sa fi in plus acolo unde erai totul…

- Femeile sunt precum figurile geometrice…ai nevoie de formule pentru a le rezolva

- Prin viata nu treci decat o data…. trebuie sa fii prea prost sa o faci si a 2-a oara

- Viata e simpla..nu trebuie decat sa-i dai play si sa astepti la finish

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea..Nu lasa lumea sa-ti schimbe zambetul

- Te iubesc dar nu-ti dai seama te doresc nu te intereseaza fac tot ca sa te cuceresc iar tu spui ca sunt proasta dar la sfarsit tot cu mine vei fii

- Viata se va sfarsii curand…Si cand te gandesti ca nimeni n-a fost langa tine, parca ai fi vrut sa iti iei viata de mai de mult.

- Viata mea e singura. Ar vrea un nou inceput. Dar cand sunt cu tine, parca m-as fi renascut

Nu mai sunt fetita p care o stiai d mult. Poate nu ai observat. De la un timp am mai crescut. acum tipi ca ma`i pierdut sh ii invidiezi p cei care m`au avut.))"

Nu am incercat sa pacalesc nicidata pe nimeni. I-am lasat pe ceilalti sa creada despre mine ce vor. S-au pacalit singuri. Nici macar nu s-au deranjat sa afle cine sunt.

Multi ma stiu. Putini ma cunosc cu adevarat

Nu`s fitoasa. Prea putin imi pasa. Uita`te la tine, Si apoi vorbeste de mine

Sunt plina de defecte. in fata ZDRENTELOR ce se cred perfecte!

[♥]Multe barfe.arfe.asta'i viata.cand te gandesti la ele te apuca greata. dar vrei sa iti dau eu un subiect de barfa.Viata'i cea mai scumpa TARFA![♥]

Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc!

Am sa incerc sa nu urasc pe cei care m-au facut vreodata sa sufar cu toate ca ei au mai adaugat cate o rana in sufletul meu voi incerca sa-mi acopar ranile cu amintirile frumoase.

Cee unii auuuu.si NUUUU apreciazaaaa.Altyy isiii doresccccc.Si doarr VISEAZAAAA!

Sunt eoH, tuh sh restul` lumii tine minte nu conteaza ce abereaza unii

Fii mai preocupat de propriul caracter decat de propria reputatie. Caracterul reprezinta ceea ce esti cu adevarat, in timp ce reputatia reprezinta ceea ce cred altii despre tine!

n viata fetele trebuie sa suporte totte figurile baietilor asa ca.nu doar fetele sun fitoase baietii ne intrec/.

Viata este ca o ora de matematica in care imultesti si imparti, scazi si aduni, iar la un momendat iti dai seama ca ai gresit si ca ai vrea sa o iei de la inceput. dar s-a sunat.

Stiu sa iubesc. Stiu sa ranesc. Nu te juca. Stii bine ca pot trisa:X

Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata.

Rea? cu cine merita.Copilaroasa? da pentru ca asa imi place.matura? cand vreau eu. bunul meu simt? depinde de al tau"

. Cine Te Iubeste [Te Cauta]. Cine Te Vrea [Iti Spune]. Cui Ii Este Dor De Tine [Te Suna]. Cine Nu [Nu]! E clar!

Paharele sus[]sampania sa curga[]RESPECT pentru fetele cre au facut fraierii sa planga![]

[♥]Titanic, Titanic
Vapor blestemat
La prima iubire
Te-ai si scufundat [♥]

Dumnezu a creat trandafirii iar dracul i-a pus spinii

femeia nu este nici mai buna nici mai rea decat barbatul. ea este mai scumpa

Fericirea e doar un vis
Durerea e intodeauna reala

Suntem piesele perfecte dintr`un joc de shah pervers. unde nu exista reguli si toti merg pe interes

sa iubesti nu e pacat caci dumnezeu a lasat florile sa infloresca si tineri sa se iubeasca

nu trebuie sa vii da nici sa pleci nu trebuie sa te stresezi dar nici sa fii nepasator,, trebuie sa fii tu insuti mereu

dragostea adevarata nu se vinde la bucata!

Si stiu ca ma-nvart intr-o lume de nebuni, Fara cotiere, casca si fara instructiuni.
Cand ai pe cineva langa tine. Si nu stii sa apreciezi. Realizezi ce greu ti.e fara el. Dupa ce il pierzi.

♥ Dilema ta sunt eu! Fosta prietenului tau day dreaming...

♥ Decat sa minti, ca nu vrei, sufletul tu sa mi-l iei,

Mai bine pleci si ne oprim, o sa doara mai putin.

Telefonul il strang cu obsesie in mana ..Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost, si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost.

♥ Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi.

♥ Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!
Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

♥Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! ..pentru ca stii..viata e grea si lumea e rea..cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa?!

♥Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

♥Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai... Iubeste-ma cand merit cel mai putin.....Atunci am nevoie cel mai mult!

♥Orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste.dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc.

♥Invat sa plang fara lacrimi,sa admir cu masca indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire,am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

♥Nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut, chiar daca uneori, inima iti moare.

♥Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat, Mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat.

♥Mandria ti-a ramas cea mai mare avere, zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere. happy

♥Zambeste chiar daca ai sa cazi, Chiar daca soarele apune si azi
sper ca sunt bune:*
funda?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| August99 a răspuns:

Uneori e mai bine sa stai singur, asa nimeni nu te poate rani

Prefer sa tin aproape persoanele carora nu trebuie sa le amintesc ca exist.

Sa nu dam timp nefericirii

In viata pierdem ani, iar la moarte cersim clipe

Din momentul in care ne nastep timpul incepe sa ne ia viata inapoi

Mai bine regreti ce ai facut decat sa regreti ca n-ai facut-o

| Numai98356 a răspuns:

Mersii,

| cocolina2001 explică (pentru Numai98356):

Npc,mei scriis multe si frumoaseehappy