| mariamari123 a întrebat:

Heiii :3 daca am 14 ani sunt prea mica sa am prieten? fac 15 peste 5 luni :3 dar totusi multa lumea zice ca la 14 anii esti copil, eu zic ca esti copil dar nu mai esti chiar asa adica esti mai matur :3 Ps. daca imi place de un baiat care are 17 ii prea mare? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| MariusDk23 a răspuns:

Da, esti prea mica, la varsta ta ar trebui sa te bucuri de copilarie, nu sa umbli cu baieti.

| girls24 a răspuns:

La 14 ani esti un copil inca, dar daca iti place de un baiat trebuie sa fi sigura ca si lui ii place de tine chiar daca are 17 ani. Daca el nu simte nimic pentru tine eu te sfatuiesc sa iti traiesti copilaria, pentru ca acum sunt cei mai frumosi ani, o sa ai timp de prieten mai incolo. Vreau sa iti mai spun ca nu este rau sa te indragostesti numa ca si cel de langa tine sa simta la fel. happy

| pro a răspuns:

Cam pe la varsta asta incep sa apara "foamea" de baieti/fete. Nu esti mica dar nici prea mare, mai ai timp destul, bucura-te de copilarie.

Tipul de 17 ani nu o sa se uite la tine, crede-ma ca ti-o spun din experienta proprie, si da, e prea mare pentru tine.