| Mariiiiaa a întrebat:

Acum cateva zile am inceput o relatie cu un foarte bun amic. dar dupa cateva zile eu i-am zis ca mai bine ramanem doar prieteni pentru ca eu nu tin la el decat ca la un amic/frate, nu altceva si nu vreau sa stricam prietenia pe care o aveam inainte. El acum nu prea mai vorbeste cu mine nici ca amica. Asta nu e o problema pentru ca nici eu nu prea vreau sa fiu online pe facebook cand e si el, pentru ca i-am zis faza cu " mai bine amici " printr-un mesaj. Si el este si unul din invitatii de la ziua mea. Acum eu va intreb pe voi. Am procedat corect cand i-am zis sa ramanem prieteni buni? Cum credeti ca ar trebui sa ma comport la ziua mea stiind ca si el va fi acolo? sad FUNDA

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

Da, ai procedat corect, insa el acum isi plange de mila cumva. Nu intelege de ce nu il poti vedea ca pe un iubit si incearca sa gaseasca motivul.
La ziua ta te comporti ca si cu un amic, va simtiti bine totul ok, dar in perioada asta cat el se considera inca ranit incearca sa ii eviti privirea. S-ar putea sa vrea sa te faca sa simti vinovatie si nu e cazul tocmai la ziua ta.

Daca te mai intreaba "DE CE nu iubiti?" spune-i simplu ca nu ai vreo explicatie logica, totul vine din suflet si trebuie sa iti respecte decizia daca vrea sa ramaneti amici in continuare.

Daca nu vrea inseamna ca nici nu ati fost amici vreodata, ai fost doar motivul lui de laba.

Bafta!

4 răspunsuri:
| diddyabc2000 a răspuns:

Eu cred ca ai procedat bine din moment ce nu simteai altceva decat prietenie pentru el. la ziua ta ar fi bine sa te comporti normal cu el, oricum cred ca o sa fie dragut cu tine si o sa uite toate cele intamplate pentru ca e ziua ta. poti sa ii mai explici o data lucrurile dar fata in fata nu printr-un mesaj pentru ca poate s-a simtit ranit cand i-ai trimis acel mesaj. si...apropo...LA MULTI ANI:* FUNDA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai procedat corect, spunând ceea ce simți. Iar la ziua ta, comportă-te normal, așa veți reveni iar la statutul de prieteni.

| xtembix a răspuns:

Da, ai procedat foarte corect, avand in vedere ca tu nu vrei sa ai o relatie cu el. Si la ziua ta trebuie sa te comporti aboslut normal cu el cum te purtai si inainte, ca doi prieteni foarte buni. Eu zic ca el e ranit intr-un fel acum, deoarece te plaace si te vede mai mult decat o prietena, asa ca ai grija..nu-l dezamagi.

Răspuns utilizator avertizat