| madutza2468 a întrebat:

Heiii...am fost la mare si eu sunt mai alba.M-am ars toata...si acum o zi am facut si insolatie.Sunt toata rosie inclusiv si pe fata.M-am dat cu creme si cu o solutie cu plente si otet foarte buna.si nu ma mai ustura deloc, dar imi aparusera si niste besici pe fata dar majoritatea s-au retras, dar au mau ramas cateva la barbie si in jurul gurii.Ele s-au transformat intr-o coaja galbena.Ce sa fac sa-mi treaca? M-am dat cu crema hidratanta e la niveea, dar fara rezultate.

2 răspunsuri:
| S1mboll a răspuns:

Alta data nu mai sta atat la soare mai ales ca ai o piele alba(orele cele mai bune de plaja sunt de la 9 -12 dimineata si de la 16-19 dupa-amiaza) Si in legatura cu bubele de pe fata ar trebui sa consulti un medic! Sper ca te-am ajutabig grin

| S1mboll a răspuns:

Alta data nu mai sta atat la soare mai ales ca ai o piele alba(care este mai sensibila la soare), iar in legatura cu bbele ar trebui sa mergi la un medic ( si eu m-am ars de cateva ori dar nu mi s-a intamplat sa imi apara bube) deci mai bine consulta un medic!