| meryy11 a întrebat:

as vrea sa fac o pagina sau un blog sau un canal de youtube la care in timp sa castig bani adica sa fac o afacere din asta happy si nu stiu pe ce subiecte sa fac aceste pagini, sau blog sau canal de youtube deci va rog dati-mi si mie ideicare stiti ca merg acum si o sa strang multe aprecieri.DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| ℓยкค a răspuns:

Gaming, vlogging, opinii, concepte despre viață...etc. Cel mai important lucru e să fie atractiv și plăcut pentru public.

| Halestorm a răspuns:

Trebuie sa fie ceva original, poate sa fie si un subiect comun, dar e foarte important sa-l abordezi in alt mod fata de alte persoane. E foarte greu sa câștigi bani din asta, necesita foarte mult timp si munca. Vezi sa respecți toate regulile impuse de Google, dacă nu le respecți, pierzi tot ce ai construit.
Dupa cum observi, tinerii cauta foarte mult acum chestii despre viata, întâmplări din viata, păreri despre tot felul de situații și lista continua.
Cred ca ar merge si gaming-ul :\ Oricum, tu mergi mai departe pe ce te pricepi sa faci.

| Brotacelul a răspuns:

Daca investesti intr-un continut de calitate (si nu numai), cu siguranta aproape orice subiect iti poate aduce rezultatele dorite.
Exista varianta castigului din AdSense - aici una dintre conditiile impuse este ca site-ul tau sa aiba propriul domeniu. Din acest motiv, iti recomand sa utilizezi www.ucoz.ro - este singura platforma care iti ofera posibilitatea de a atasa propriul domeniu, la site-ul tau, in mod gratuit.