| deea2sabau a întrebat:

Heiii, de maine incepe iar scoala straight face, iar eu vreau sa slabesc, dar nu stiu ce sa-mi cumpar de mancare la scoala sa nu ingrase

Răspuns Câştigător
| inloveforever a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie... Un sfat foarte important pe care ti-l dau e sa nu sari peste micul dejun, deoarece vei manca de doua ori mai mult la amiaz. Eu iti recomand sa incerci, de altfel cum fac si eu, sa mananci dimineata un sandwich cu sunca si in timpul scolii iti duci un mar sau doua. Si la amiaz conteaza sa mananci supe, alea nu ingrasa deloc sau nesemnificativ. Seara, inca un sfat nu manca dupa orele 6-7 sau in cel mai rau caz cu doua ore inainte sa te culci nu manca. Ca mai iei cate o mica gustarica asa o bucata de cioco nu e nici o problema, dar nu exagera. Si ti-as recomanda sa mergi la aerobic, pe langa ca slabesti iti modelezi corpul super. Incearca si ceai verde sa bei, dar DOAR dimineata. Sper ca ti-am fost de folos. Funda?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Grisine,crochete,un corn mai usor, fructe, pufuleti, biscuiti...
Anyway, eu sunt clasa a 10 a si toti colegii mei vin cu sendvisuri de acasa(cu salam,sunca, cascaval, salata, rosii orice laughing ), prajituri facute acasa...e mai simplu si mai economic si tin mult mai bine de foame.Iar banii de buzunar ii poti strange sa-i folosesti la alte lucruri.

| Pişcoţica a răspuns:

Incearca nişte covrigei, sau stixuri, sau şi covrigi thinking anyway, nu chipsuri sau dulciuri

Cheers, Pişcoţica! :*

| ImHere a răspuns:

Nu manca, sau, ia-ti ceva de la patiserie.

| EllaEli a răspuns:

Buna! Incearca niste fructe iti vor face bine si nu ingrasa sau iti poti lua o punga de stixuri happy