| Catutzaaa a întrebat:

Heiii
Dee cee mereu trebuie sa ne intragostim de baiatul nepotrivit?
raised eyebrows
sad
Dee cee oare nu se intampla cand ne indragostim de cineva si aceea persoana sa aiba aceleasi sentimente?
Dee cee trebuie mereu sa suferim atat?

Funda cine zicee explicatia broken heart
Pa!

Răspuns Câştigător
| oly_7105 a răspuns:

Sincer nu cred ca exista vreo explicatie a iubirii, nu poti sa ii dictezi inimii ce sa simta si mai ales pentru cine sa simta, te indragosteti de persoana care iese in evidenta in fata ta si nu cred ca cineva poate sa isi controleze sentimentele.sunt persoane care se indragostesc de necunoscuti asa ca nu au de unde sa stie daca sunt persoanele potrivite sau nu. in concluzie as putea sa iti spun ca oricat ai incerca sa gasesti o explicatie pentru acest lucru nu vei gasi pentru ca dragostea nu se invata, asa ne nastem cu ea in suflet si o simtim pentru acele persoane care ne intra usor la suflet chiar daca acestea nu ne impartasesc sentimentelewinking sper ca raspunsul meu iti va fi de ajutorhappy fundabig grin

9 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Pentru ca asa e viata...nedreapta. Sau poate pur si simplu trebuie sa suferi pentru a fi fericita. happy

| Candice a răspuns:

Viata e nedreapta, asa e. dar daca totul ar fi cum vrem, ce rost ar avea sa traim? totul ar fi perfect, nu am avea pentru ce sa ne batem capul sau sa ne plangem. nu mereu totul iese cum vrem

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Pai poate ca o explicatie elocventa nu se va gasi niciodata insa, poate ca stim dinainte ca nu este cel potrivit, insa ne lasam purtate de sentimentul acela unic pe care il simtim si nu mai vedem si ce e in mintea lui, nu ne mai intrebam daca si el simte ceva...ne aruncam asa intr-un vis care se destrama o data cu replica lui dura, dar nu stiu. poate ca asa este firea, mereu sa gasim pe cineva, sa ii dam iubirea iar el sa isi bata joc de ea...

| AlexandraSmiley a răspuns:

Pt ca viata este un test! Gata te'ai despartit de iubit huh? NeeextwinkingDaca nu du-te la fostul' si zii ca il iubesti, adica fa'i o declaratielove struck

| St3fY_3193 a răspuns:

Pentru ca nu exista dragoste fara necazuri sau fara suferinta,:(
http://www.razboiulnevazut.org/articol/10/De-ce-suferim-din-dragoste

| KidutzuLuvv a răspuns:

Deci practic pentru ca deoarece findca. dupa o suferinta mare vine fericireawinking dar nu dureaza multoh go on si tot asa.

| Mdiidn a răspuns:

Fiindca intodeauna iti doresti ceea ce nu ai.

| pittiyoyo17 a răspuns:

Pentru ca nimeni nu-i perfect.nici eu nu am gasit baiatu potrivit decat o data in viata dar apoi s-a mutat departe de orasul in care locuiesc eu.am gasit sute de baieti super frumosi dar ba erau rusinosi si nu voiau sa sarute sau sa isi arate sentimentele, sau erau chiar prosti din fire, slabi foarte la minte dar si la invatatura, am avut si unul care si-a batut joc de mine, altul era un vagabont si mai facea si afaceri cu drogurilaughing.nu gasesti baiatul perfect asa cum vrei! poate tu il ai langa tine si nu iti dai seama, poate exista unul care e aprins dupa tine si sunteti cunoscuti de mult timp si poate inca nu il placi sau ma rog.il vei gasi in viata si pe baiatul potrivit si te vei marita cu el, dar toti avem defecte.si eu am suferit dupa multi frumosi rau dare care nu erau de nasul meu ti-am povestit mai susbig grin.asa e viata.te pup*:*:*:X

| Heath a răspuns:

Pentru ca nu stiti sa cascati ochii ca lumea si pentru ca aveti pretentii prea mari. DE AIA!