| loveyouidiot a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat care e coleg de clasa cu mine. Inainte nu vorbeam deloc, dar in ultima vreme am inceput sa vorbim pe messenger aproape in fiecare zi. Trebuie sa mentionez ca atunci cand vorbeste cu el este pur si simplu cu totul altfel ca de obicei(este deschis, imi spune gandurile si visele lui). Problema este ca niste prieteni de-ai mei i-au tot spus sa vorbeasca mai mult cu mine si el s-a enervat si mi-a spus (tot pe mess) sa nu mai fac asta pentru ca, chiar daca am vorbi mai mult tot nu ar fi nimic intre noi. Eu i-am spus ca promit sa nu-i mai pun pe altii sa faca asta si ca imi e de ajuns ca suntem prieteni. Apoi am vorbit cam 1 ora despre fata pe care o place el...Dar a venit vacanta si de atunci nu am mai vorbit. Stiu ca dupa tot ce mi-a spus ar trebui sa-l uit, dar chiar nu pot! ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Ramaneti la stadiul de amici! El place o alta fata, daca zici ca ti la el, va trebui sa-l intelegi si sa te obisnuiesti cu ideea.

| IubesteEa a răspuns:

Ar trebui sa nu te mai gandesti la el, pur si simplu nu stiu incearcasa nu iti mai pese de el si sa fi mai mult interesata de persoana ta caci si tu aici esti importanta nu? si oricum daca a zis ca nu o sa fie ceva intre voi asta e accepta oricum baietii se gasesc oriunde si o sa dai de unul care te merita succes funda?

| loveyouidiot explică:

Simt ca acea fata nu merita toate gandurile lui pentru ea, dar voi incerca sa-l inteleg si sa-l sustin in continuare...si aveti dreptate, nu merita sentimentele mele...

| AlexTheFake a răspuns:

Daca vrei sa-l uiti :
Gandeste-te ce a facut el pentru tine sa iti merite atentia pe deplin, daca nici in seama nu te baga este distras de alte probleme... Nu te mai gandii la el.
Fa-ti un prieten imaginar.

| Crazyycoffedrop a răspuns (pentru AlexTheFake):

Asta e raspunsul tau?laughing un prieten imaginar?laughing Hai fi serios...Tu ai asa ceva?rolling on the floor)))))))))))