| Danna1 a întrebat:

Heiii puppy dog eyes..As vrea si eu niste statusuriithinking simple.happy
Fundita cel mai bun raspunsss :* >big grin

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Iti dau cateva in romana:

Zambetul este ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum.

Viata nu ne invata sa fim puternici, ea ne obliga.

Capul sus! Doar asa vezi baietii inalti.

Daca gasesti un drum fara obstacole, probabil ca drumul acela nu duce nicaieri.

Omul intelept nu spune tot ce gandeste. Dar ce spune, gandeste.

Nu ma deranjeaza sa traiesc intr-o lume a barbatilor, atata timp cat pot fi o femeie in ea.

Nu judecati oamenii dupa cei cu care se aduna. Nu uitati ca Iuda avea amici ireprosabili.

Daca cineva te vorbeste de rau, nu te supara. Albina inteapa mereu floarea cea mai frumoasa.

Ceea ce ne aseamana este faptul ca suntem diferiti.

Perseverand, mecul a ajuns pe arca lui Noe.

E o arta sa stii sa stralucesti, fara sa arzi in intregime.

Ochi pentru ochi si lumea va deveni oarba.

Daca inchizi ochii se face intuneric, dar e absurd sa cauti stele.

Nu intotdeauna trebuie sa intoarcem pagina, uneori trebuie sa o rupem.

Universul e infinit. fiecare are dreptul sa se creada in centru.

Ai incredere in Dumnezeu, dar incuie-ti masina.

Daca stii cand sa pierzi, castigi intotdeauna.

Poate ar trebui sa stam stramb si sa judecam drept.

Vreau sa beau un vin la fel de vechi si sec ca mine.

Viciul dauneaza doar daca nu iti face placere.

Rezisti tentatiei? Sau cazi in bratele ei?

Eu nu caut, eu gasesc.

Ce-i al meu e pus deoparte.

Daca nu puteti sa discutati cu mine cand am o dispozitie proasta, nu meritati sa vorbiti cu mine cand am o dispozitie buna.

Oamenii se uimesc cand te comporti cu ei la fel cum se comporta ei cu tine.

Minte-ma ca ma iubesti. Te voi minti ca imi pasa.

Uneori iti pare rau pentru cuvintele scumpe spuse unor oameni ieftini.

Daca e important pentru tine, vei gasi o cale. Daca nu, vei gasi o scuza.

Sper ca iti plac happy

| Danna1 explică (pentru LolaLollita):

Sunt perfectee :*

6 răspunsuri:
| Miza a răspuns:

Heii : ai aici cîteva + poze. http://justasimplechild1.blogspot.ro/p/newx.html.

Să ai o după-masă faină! :*

| CreativeGirl a răspuns:

*Fata: Mă iubeşti? ♥♥. Băiatul: Sigur că da, cum poţi întreba aşa ceva? Fata: Dacă sar eu, sari şi tu cu mine? Băiatul: Nu. Fata:...♥♥. Băiatul: Dacă sari tu, eu am să fiu jos, gata să te prind. ♥
*»Îți amintești de mine? Îți amintești cine sunt? Cândva eram totul pentru tine.♥ -.- {C}
*El: « Oare cum sa-i spun ca o iubesc? » Ea: « Pai fa-o. Pur si simplu. » El: « Ok. O sa practic cu tine atunci. » Ea: « Bine. » El: « Te iubesc! » Ea: « Si eu te iubesc. Acum du-te si spune-i ei. » El: « Tocmai am facut'o... ♥
*Baiatu` : Te Iubesc ♥! Fata : Si eu ♥! Baiatu` : Nu te cred, demonstreaza`mi, tipa sa te auda toata lumea! Fata ii sopteste : Te iubesc ♥! Baiatu` : De ce asa incet? Am zis sa te auda toata lumea... Fata : Tu esti lumea mea ♥!
*Un băieţel şi o fetiţă plângeau. Cineva-i întreabă : De ce plângeţi? Fetiţa : Păpuşa mea s-a rupt. Băieţelul : Păpuşa mea plânge![♥]
*O vezi?! Nu e tristă, ba chiar deloc. Zâmbeşte suav, are privirea de foc.E dulce şi o iubeşti, ştii bine...iar ea, ea te adoră! ♥
*Dacă vrei, aş putea să fiu perfectă, desenează`mă cu cele mai vii culori şi poate aşa o să ai impresia că sînt cum vrei tu …♥
*- Pot să îţi spun ceva? - Desigur. - Zîmbetul tău e zîmbetul cel mai frumos care l-am văzut vreodată! - Pot să îţi spun şi eu ceva? - Da! - Zîmbetul ăsta îl am doar cînd sunt cu tine! ♥!

| GiAnca a răspuns:

Îmi e dor de tine.de căldura ta... în zilele când mă culcam cu tine... draga mea pajama
Toata lumea vrea sa ajunga in RAI, dar nimeni nu vrea sa moara.
Muzica e refugiul sufletelor pe care le-a ranit fericirea.
Realitatea bate platourile de filmare. Viata-i frumoasa si fara efecte speciale.
Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina in apropiere!
Asigurati-va ca timpul pe care-l cheltuiti este dedicat implinirii propriilor vise!
Ceea ce nu apreciezi, pierzi! Si ce pierzi, apreciaza altul de doua ori mai mult!
Important sa crezi in tine! Parerea celor din jur se schimba zilnic.
Vorbeste despre sentimentele tale, atata timp cat ele exista!
Lupta pana la sfirsit! - Durerea e temporala insa triumful e vesnic...
Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.
Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…
Daca vrei sa fi fericit o clipa, razbuna-te. Daca vrei sa fi fericit o viata, iarta!

| Rebbeccca a răspuns:

Inca te astept sa vii sa imi incalzesti inima, dar din pacate inima ta vine de la Polul Nord!

Si imi spuneai noapte buna iubi, ma luai in brate si imi sopteai ca ma vei iubi pana la cer si inapoi!

Si poatea ea e mai buna, poate ea iti spune noapte buna, poate ea te ia de mana dar ea nu te va iubi asa cum am vcut.o eu!

Si nu mai pot vedea nimic, decat un rau de lacrimi si o tona de servetele!

Fum... e prea mult fum, fum de la atatea tigari, tigari fumate de draci din cauza unei curve care nu stie sa numere pana la 2!

Te dai bine pe lângă ea dar când vezi că te evită, iţi pică faţa!

Si inca am frumoase vise cu porti deschise cand noi suntem iar puternici si ca nimic nu ne va mai desparti!

Invrata sa iubesti interiorul unei persoane nu exterioru

Cand iti va fi bine, voi veni langa tine doar daca ma vei chema. Cand iti va fi rau voi fi langa tine indiferent de dorinta ta.

Te iubesc, dar, mi-ai infipt cu cutitul in inima apoi ai bagat spinii de la trandafirul daruit inainte de a te desparti de mine acum, Te urasc!

Te iubesc" am scris pe caiet dar oricine stie ca il voi arunca" Te iubesc" am scris pe asfalt dar ploaia il va sterge dar nu iti face griji "Te iubesc" scrie pe inima mea si nimeni nu il va sterge insemni totul pentru mine love struck

Vrei o fata cuminte dar de fapt tie iti trebuie o fata nebuuunaaaaa love struck Pentru ca nebuneala te conduce la o iubire ca-n povesti love struck

Ai ales-o pe ea cand eu eram prin preajma ta. Acum sterge-te cu ea undeva, problema ta :

Daca vrei ne iubim in secret discret atent love struck

Priveste dar nu atinge, fraiere! Pentru ca atunci cand ai avut sansa ai ratat-o acum uite-o in bratele altcuiva

Ultimul tau trandafir mi-a sfasiat mainile cu spinii lui nemilosi la fel ca tine cand te-ai despartit de mine

Sunt niste statusuri muncite, zic eu, simple dar cu detalii. Sunt facute de mine! Sper ca te-am ajutat!batting eyelashes

| danielarimnea a răspuns:

Poezii sau ce? eu spre ex: ( patinoar? laughing ) sau sau asta-mi place : love is love, love is you, i love love..so i love you happy