| Densia03 a întrebat:

Heiii TPU, am nevoie de puțin ajutor, pana mâine ce ajung la medic. Am o fetita care de joi imi făcea febra, am fost la medic toate bune, rețetă prescrisa, având rosu in gat puternic, i-am început azitromicina de vineri iar astăzi după 4 zile de antibiotic imi face febra iar

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca antibioticul e ineficient, probabil o sa-l schimbe sau o sa dea altul; s-a facut antibiograma, agentul infectios e susceptibil la azitromicina? Pana maine, pentru febra, da-i nurofen si daca nu-i scade peste o ora, da-i paracetamol, nu da mai mult de 2 g paracetamol si 1, 2 g nurofen pe zi