| Stella a întrebat:

Heiii`happy

vreau sa imi fac gaura in ureche cu un ac normal de cusut nu din farmacie si e mai gros nu asa subtire se poate? si l-am dezinfektat cu spirt si mai imi trebuie ceva ca sa-mi pot face? km sa fac sa nu ma doara asa tare? pot une un cercel de argint? dau funda`xD

8 răspunsuri:
| EllyFMS a răspuns:

Eu ma o prietena care si-a facut cu ac de cusut. si a dat pe ureche cu spirt. si pe ac la fel. si a sp ca nu a durut`o. si a bagat cercel de argint. acum nu stiu. ea nu s`a infectat. a fost ok. nici macar nu i s`a umflat urechea.

Oricum succes:*

| Stella explică:

Doare raww:-s

am facut cu acc normal unu mica nu mia kurs sange dar nu reusesc sa o maresc ma doareee:-s

| baby96 a răspuns:

Buna.:*eu mi am dat 2 gauri in ureche, dar nu cu acul, ci cu cercelul direct(de argint). si pot spune ca nu am simtit mai nimiclaughingchiar mai vreeau.l.am lasat in spirt cam o jum de ora, timp in care mi am frecat urechea cu spirtwinking si nu m a durut delol. te sfatuiesc sa dai cu cercelu directtongue.aaa.si am pilit putin cerecelul ca sa fie mai ascutitwinking(inainte sa. l bag in spirt). si nc nu s. a infectat, nimictonguepooopiki

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine du-te la un specialist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| afterlife a răspuns:

Ma, cel mai bine ar fi sa nu-ti dai gaura singura, dar daca iti dai foloseste o branula sterilizata.

| Sissi_Euu_1922 a răspuns:

Buna. uite eu mi-am facut 2 gauri singura. cu un ac de cusut l-am dezinfectat si apasam incet pe ureche pana faceam o gaurica mica si dupa am impins cu toata forta a durut ff putin mie nu mi-a curs sange si mi-am facut si unu in nas nu este dureros si in plus iti poti pune orice fel de cercel

| giulianna123 a răspuns:

Si eu mi-am facut gaura singura acasa...tot cu acul de cusut, dar trebuie sa ai grija se il dezinfectezi si te sfatuiesc sa pui in spatele urechii, unde vrei sa-ti faci gaura, un cub de gheata...asa imi mai amoarte locul si nu te va durea asa tare. succes