| bkmad a întrebat:

Heiiiiiii :* am si eu o mica-mare problema mai mult mare. deci : am parul onndulat si este tuns in scari si se vede foarte urat. nu stiu numai are frumusetea aia de odata.sadsad inainte il indreptam cu placa da am vazut ca il ardea foarte tare asa ca am renuntat dar acum este mai urat decat cu placa. ce sa facc? ce sa folosesc sa fie si el mai regenerat frumos lucios. si app mi-am dat si cu ulei de masline si ricin tot felul si degeaba. deci? pleaaaseesad?

3 răspunsuri:
| alexoprondrina a răspuns:

Incearca sa-l indrepti cu feonul.
Incearca un tratement cu ou si ulei. Le amesteci si le aplici pe par. astepti vreo 15-20 min si clatesti din abundenta... Nu-l folosii prea mult pentru ca iti ingrasa parul.
Este recomandat cam asa: 2 saptamana daca te speli de 2 ori pe saptamana si 4 saptamana daca te speli odata pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu o metoda pe care o folosesc uneori si pe care am luat`o dintr`o revista, cum poti sa ai o coafura ca si ai Keshei...
Si se face astfel (daca nu stii):Iti intorci parul peste cap si il dai cu fixativ peste tot iar pe urma il masezi la radacina ca sa se aranjeze, iar dupa il intorci si il mai aranjezi tu asa cum iti place. Dar trebuie sa ai grija ca sa nu iti dea un volum prea mare...depinde cat volum are parul tau in mod natural... dar nu pierzi nimic incercand, iti trebuie doar fixativ!winking
Eu incerc asta destul de des si sunt foarte multumita de felul in care imi sta...prietenele mele de atunci imi spun Keshahee hee
Iar placa bineinteles ca arde parul spun din propria experienta dar incearca vreun balsam, vreo solutine... poate functioneaza!winking

| El3na a răspuns:

Incearca tot felul de retete d'astea cu ou etc.Si daca vrei sa pleci cu fetele sau alceva, te sfatuiesc sa te dai la cea mai mica temperatura cu placa, iar daca asta nu te ajuta, poti incerca sa mergi la o frizerita si sa o intrebi pe ea. poate...