| bkmad a întrebat:

Heiiiiiii :* am si eu o mica-mare problema mai mult mare. deci : am parul onndulat si este tuns in scari si se vede foarte urat. nu stiu numai are frumusetea aia de odata. inainte il indreptam cu placa da am vazut ca il ardea foarte tare asa ca am renuntat dar acum este mai urat decat cu placa. ce sa facc? ce sa folosesc sa fie si el mai regenerat frumos lucios. si app mi-am dat si cu ulei de masline si ricin tot felul si degeaba. deci? pleaaasee?

4 răspunsuri:
| Contrast a răspuns:

In primul rand taie-i varfurile!
In al doilea rand, nu stiu daca ai folosit vreo solutie de protectie cand ai folosit placa, si ce fel de placa folosesti, dar trebuie sa stii ca parul ondulat/cret are ingeneral firul de par mai gros, si automat cand este agresat devine mai aspru si casant.
Pt stralucire eu folosesc "Gloss Serum" de la Wella, pentru intins parul "Proliss"(Ceramic&Ionic Optimized) de la BaByliss, dar desi pare nu e un ulei, e tot un ser sub forma de spray.
Si ai grija, uleiul de masline e bine sa-l folosesti inainte de spalare, sa-ti fai o masca, dar sa nu il folosesti pe post de ulei de par, ii va usca varfurile mai tare pentru ca atrage particulele de praf din aer. Pt par sunt uleiuri speciale!

| bkmad explică:

Oameni buni m-ati zapacit am si precizat ca nu ma mai indrept si uleiul de masline il folosesc inainte de spalare si etc am zis ca vreau alte metode mai naturale

| Iulica_4565 a răspuns:

Cu ceai de urzica

scoti urzica din pamant cu tot cu radacina

le speli bine

le pui intr-o oala la fiert

si dupa ce te speli pe cap te clatesti cu ceaiu` asta

eu am folosit si a merswinking

da taie-ti si varfurile mai binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stii nu te da cu tot felul` de chestii

foloseste doar un tip de shampon de par... iar de aceeasi marca foloseste un balsam

si eu ma fac cu placa si este undulat si al meu...si eu am folosit ceea ce tziam spus mai sus...si este ca si inainte

dai funda?